Kolorystyka posłania – czy ma znacznie?

Kolorystyka posłania – czy ma znacznie?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi projektujących swoje sypialnie zastanawia, się czy dobór kolorów posłania poza względami estetycznymi ma jakieś znaczenie. Otóż odpowiedź brzmi: tak. Co więcej, eksperci mają na poparcie tej tezy całkiem sporo powodów.

Kiedy kupujemy akcesoria sypialniane, sklepy tudzież ich pracownicy nie doradzają nam z reguły jaki kolor chociażby prześcieradła mamy wybrać. Wydaje się to być z resztą decyzją tak prozaiczną, że nie potrzebujemy żadnej pomocy w jej podjęciu. Czy aby na pewno?

Wielu ludzi lubi ciemne sypialnie. Niestety urządzanie miejsca, w którym śpimy w ten sposób nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie trzeba unikać czarnych prześcieradeł lub innych akcesoriów sypialnianych w ciemnej kolorystyce. Jest to ważne szczególnie ze względu na szerzącą się plagę różnych owadów mieszkających w pobliżu ludzi, na przykład pluskiew. Te małe, ciemne robaczki zakładają swoje kolonie niemalże zawsze w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w miejscach gdzie śpimy. Żyją głównie w kanapach, łóżkach czy nawet w tak zwanych wypoczynkach, na których niekoniecznie spędzamy noce. Jednym z czynników, które mogą zaalarmować nas o ich obecności, są czerwone oraz inne ciemne plamki na pościeli. Są to ślady osobników, które rozgnietliśmy wiercąc się w nocy, a czasem także ich odchody. Niestety, ale na czarne prześcieradło nigdy nie wykaże nam takich oznak obecności pluskiew. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który powinien powstrzymać nas, przed kupnem ciemnych akcesoriów do sypialni.
Pościelowe sklepy oferują bogaty wybór jasnych tkanin. Pamiętaj, aby dobierając kolory w swojej sypialni dbać nie tylko o wygodę i estetykę, lecz także o czystość i bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czekoladki – uniwersalny podarunek na różne okazje
Czekoladki – uniwersalny podarunek na różne okazje
Niemal każdy lubi słodycze. Odrobina cukru sprawdza się, kiedy mamy gorsze samopoczucie, chcemy świętować sukces, spędzamy czas ze znajomymi albo […]
Ostatnie wpisy