Komu powierzyć dostarczenie paczki za granice naszego kraju?

Komu powierzyć dostarczenie paczki za granice naszego kraju?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawdopodobnie każdy kto myśli o wysyłce paczki za granicę obawia się o ilość formalności do wykonania. Często korzystanie z usług kurierów zagranicznych może być uważane jako skomplikowane i wymagające zachodu. Aktualnie wysyłanie paczek do rodziny czy przyjaciół mieszkających w innych krajach jest coraz bardziej popularne, przez co wiele firm kurierskich posiada w ofercie takie usługi. Warto zapoznać się z tym tematem, by wiedzieć na co zwrócić uwagę, jak się do tego zabrać i przede wszystkim jaką firmę wybrać.

Formalności

Jeśli chcemy wysłać paczkę w granicach Unii Europejskiej, formalności nie różnią się zbytnio od tych dotyczących przesyłek krajowych. Należy wypełnić standardowe dokumenty określające oczywiście adresata i nadawcę, a także dokładne wymiary i wagę paczki. Sytuacja zaczyna się nieco komplikować w przypadku przesyłek poza UE – jeśli wysyłamy coś więcej niż papier, należy będzie wypełnić kartę odprawy celnej, do której potrzebne jest posiadanie faktury lub innego dowodu zakupu wysyłanych towarów z potwierdzeniem ich wartości. 

Wybór firmy

Do kogo się zwrócić z wysyłką takiej paczki? Ile będzie to kosztować? Jaki będzie czas dostarczenia? Na szczęście, dziś mamy wiele stron internetowych pośredniczących w wysyłkach, które mogą nam pomóc dopełnić wszystkich formalności i znaleźć kompetentną firmę przewozową. Dzięki stronom takim jak https://www.fastpost.pl/pomoc/informacja/firmy-kurierskie/227 po wprowadzeniu informacji o wielkości paczki oraz tego gdzie chcemy ją wysłać, strona obliczy koszt oraz pokaże firmy oferujące przewozy paczek do wybranego przez nas kraju. Dodatkowo pomoże w formalnościach i pozwoli na monitorowanie statusu przesyłki. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy tego typu stron – one przeprowadzą nas z łatwością przez cały proces i sprawią, że stanie się niesamowicie prosty!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich przeglądów technicznych wymaga skuter?
Jakich przeglądów technicznych wymaga skuter?
Posiadając skuter, musimy raz w roku pojawić się z nim na przeglądzie technicznym. Jest to wymagane, by pojazd był legalnie […]
Ostatnie wpisy