Laptop nowy czy używany – jaki sprzęt lepiej kupić?

Laptop nowy czy używany – jaki sprzęt lepiej kupić?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz nowego laptopa, przekonasz się, że ceny są konkurencyjne, a technologia stale się poprawia. Oznacza to, że nawet jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy, nadal możesz otrzymać produkt, który jest wysokiej jakości i stosunkowo nowoczesny. Jeśli jednak zależy Ci na tym, żeby wydać na swój sprzęt jak najmniejszą ilość pieniędzy, może kusić Cię zakup używanego laptopa. Czy jest to opłacalne? Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji, czy wybrać używanego, czy też nowego laptopa?

Cena

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest cena. Nowy laptop na pewno będzie droższy niż laptop używany. Jednak w przypadku nowego sprzętu częściej zdarza się, że dostaniemy gwarancję na produkt. W ten sposób, jeśli pojawią się z nim jakieś problemy, można go oddać do naprawy lub wymienić na inny model bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Potrzeby

Kolejnym kryterium będą Twoje indywidualne potrzeby. Jeśli kupujesz laptopa do celów biznesowych, to prawdopodobnie będziesz potrzebować sprzętu, który będzie wystarczająco wydajny, aby uruchomić wiele programów jednocześnie. Będziesz także potrzebował dobrego ekranu, klawiatury i długiej żywotności baterii, abyś mógł zabrać go ze sobą w podróż. Jeśli w Twoim budżecie nie znajdziesz sprzętu, który będzie spełniał wszystkie Twoje potrzeby, poszukaj używanego laptopa. W innym przypadku lepiej rozważyć kupno nowego, ponieważ najprawdopodobniej będzie on bardziej wydajny i będzie służyć Ci dłużej.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaparzacze do kawy i herbaty – czym muszą się charakteryzować?
Zaparzacze do kawy i herbaty – czym muszą się charakteryzować?
Parzenie kawy oraz herbaty to sposób na smaczny napój o cennych właściwościach. Dobrej jakości kawa lub herbata wymaga też porządnego […]
Ostatnie wpisy