Mozaiki czy zwykłe płytki?

Mozaiki czy zwykłe płytki?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odwieczne pytanie jakie pojawia się wśród klientów płytek podłogowych czy naściennych to, to czy postawić powinni na płytki ceramiczne uniwersalne czy może wybrać coś bardziej unikatowego i rzadziej spotykanego. Do tej drugiej kategorii do niedawna należały jeszcze mozaiki, jednak aktualnie zaobserwować możemy coraz większe zainteresowanie tym rodzajem płytek.

Mozaiki stanowiły kiedyś o ogromnym luksusie i rozmachu, pojawiały się jedynie w najbardziej luksusowych hotelach czy willach. Jednak wraz z powszechną globalizacją straciły na swoim znaczeniu i stały się jednym ze standardowych opcji wyboru wykończeń domu. Takie zuniwersalizowanie podejścia sprawiło, że praktycznie każdy kto myślał o remoncie czy budowie domu mógł zdecydować się na mozaikę, ze względu na bardziej atrakcyjne ceny (sprawdź przykładową ofertę: “mozaika”). Jednak nie wszystkim podoba się rozdmuchany i luksusowy styl tego rodzaju płytek, toteż naprzeciw oczekiwaniom tych klientów wychodzą producenci, którzy proponują powrót klasycznych i zwykłych płytek ceramicznych. Sprawdzą się one zwłaszcza w mieszkaniach o stonowanym stylu czy minimalistycznym podejściu.

Toteż zarówno mozaiki jak i zwykłe płytki mają swoje cechy wynoszące je nad drugie, jednak wybór określonego rodzaju zależeć powinien wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji oraz poczucia smaku. Zarówno jedne, jak i drugie nadać mogą niespodziewanego charakteru oraz piękna w naszych wnętrzach i sprawić, że przebywanie w nich będzie wyznacznikiem niebywałego komfortu i podwyższonego poczucia estetyki. W tym przypadku więc nie kierujmy się jedynie aktualnie panującymi trendami, ale i naszymi odczuciami.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym z płytkami – Ceramercato.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służy pogłębiarka?
Do czego służy pogłębiarka?
Pogłębiarka służy do usuwania osadów i innych materiałów z dna morskiego. Pogłębiarki są najczęściej wykorzystywane jako część projektów budowlanych lub […]
Ostatnie wpisy