Dom i otoczenie

Mozaiki czy zwykłe płytki?

17 maja 2018

Odwieczne pytanie jakie pojawia się wśród klientów płytek podłogowych czy naściennych to, to czy postawić powinni na płytki ceramiczne uniwersalne czy może wybrać coś bardziej unikatowego i rzadziej spotykanego. Do tej drugiej kategorii do niedawna należały jeszcze mozaiki, jednak aktualnie zaobserwować możemy coraz większe zainteresowanie tym rodzajem płytek.

Mozaiki stanowiły kiedyś o ogromnym luksusie i rozmachu, pojawiały się jedynie w najbardziej luksusowych hotelach czy willach. Jednak wraz z powszechną globalizacją straciły na swoim znaczeniu i stały się jednym ze standardowych opcji wyboru wykończeń domu. Takie zuniwersalizowanie podejścia sprawiło, że praktycznie każdy kto myślał o remoncie czy budowie domu mógł zdecydować się na mozaikę, ze względu na bardziej atrakcyjne ceny (sprawdź przykładową ofertę: “mozaika”). Jednak nie wszystkim podoba się rozdmuchany i luksusowy styl tego rodzaju płytek, toteż naprzeciw oczekiwaniom tych klientów wychodzą producenci, którzy proponują powrót klasycznych i zwykłych płytek ceramicznych. Sprawdzą się one zwłaszcza w mieszkaniach o stonowanym stylu czy minimalistycznym podejściu.

Toteż zarówno mozaiki jak i zwykłe płytki mają swoje cechy wynoszące je nad drugie, jednak wybór określonego rodzaju zależeć powinien wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji oraz poczucia smaku. Zarówno jedne, jak i drugie nadać mogą niespodziewanego charakteru oraz piękna w naszych wnętrzach i sprawić, że przebywanie w nich będzie wyznacznikiem niebywałego komfortu i podwyższonego poczucia estetyki. W tym przypadku więc nie kierujmy się jedynie aktualnie panującymi trendami, ale i naszymi odczuciami.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym z płytkami – Ceramercato.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *