Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrusu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrusu?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrus należy do najważniejszego elementu jeśli chodzi o wystrój stołu. Cała sztuka polega na odpowiednim dopasowaniu go pod względem wielkości i kształtu. Powszechnie przyjmuje się, że sam obrus powinien być większy od rozmiaru blatu. Chyba że chodzi o obrus na ławę, wówczas powinien zajmować tylko część całego obszaru.

Praktyczna ozdoba na stół

Kiedy jest mowa o obrusie, to należy pamiętać, że powinien on być dopasowany do całości stołu w zależności od jego przeznaczenia i okoliczności, w jakich jest wykorzystany. Szeroki wybór tego typu produktów znajdziemy w sklepie https://serwetkiudanusi.pl/obrusy-i-serwety z tym asortymentem. Kiedy zastanawiamy się nad zakupem czegoś wykwintnego na stół, to warto pamiętać, że szczególnie elegancko prezentują się produkty długie do samej ziemi lekko opadające na podłogę. Również materiał odgrywa w tym wypadku dużą rolę. To właśnie od tego będzie zależało czy tkanina będzie trwała, plamoodporna i niemnąca. Poza tym mamy wybór między materiałami syntetycznymi czy naturalnymi. Najczęściej jednak są na rynku produkty naturalne, takie jak len oraz bawełna. Można też spotkać ich mariaż z poliestrem lub innymi włóknami syntetycznymi. Warto pamiętać, że materiały z lnu są trwalsze niż bawełna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak czyścić żaluzje wewnętrzne?
Jak czyścić żaluzje wewnętrzne?
Żaluzje wewnętrzne to jedne z najbardziej popularnych dekoracji okiennych, pełniące też rolę ochrony przed promieniami słońca i spojrzeniami z ulicy. […]
Ostatnie wpisy