Technologie & IT

Najlepsze taśmy do pakowania

24 lipca 2020

W branży transportowej wykorzystuje się powszechnie rozmaite produkty, które służą do zabezpieczania przesyłek i ładunków. Doskonałym przykładem są taśmy pakowe, zwane również samoprzylepnymi. Zazwyczaj szczelnie okleja się nimi pudełko kartonowe z zewnątrz, aby skutecznie ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wysokiej jakości taśmy zróżnicowane pod względem zastosowanego kleju kupimy online na https://www.folie-stretch24.pl/tasma-pakowa.

Warto wybierać sprawdzone materiały uznanych producentów

Do zabezpieczania przesyłek z zewnątrz doskonale nadają się przede wszystkim taśmy na kleju akrylowym o szerokości co najmniej 48 mm. Charakteryzują się one bowiem wysoką elastycznością i kleistością, dobrą odpornością na rozerwanie, a także atrakcyjną ceną. Nie należy ich stosować jedynie do pakowania kartonów o bardzo dużej wadze i gabarytach. Popularne są ponadto taśmy pakowe hot-melt, oparte na kauczuku syntetycznym. Posiadają znakomite właściwości użytkowe, w tym zwłaszcza zwiększoną wytrzymałość, dlatego można ich z powodzeniem używać do oklejania przesyłek o średnim oraz dużym ciężarze.

Najdroższe, ale jednocześnie najbardziej agresywne pod względem siły klejenia są taśmy solventowe (kauczuk naturalny), wyjątkowo odporne na niskie i wysokie temperatury. Przeważnie wykorzystuje się je w warunkach przemysłowych do ręcznego i automatycznego zabezpieczenia bardzo wymagających kartonów. Oprócz wymienionych produktów godne polecenia są też przezroczyste folie stretch, wyróżniające się ponadprzeciętną elastycznością. Można je zamówić na https://www.folie-stretch24.pl/przezroczysta-folia-stretch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + czternaście =