Najlepsze tkaniny na obicia łóżek

Najlepsze tkaniny na obicia łóżek
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Jego zastosowanie jest oczywiste, ale wygląd już nie do końca. Na rynku występuje bowiem wiele rodzajów tego mebla, stąd każdy do swojego domu wybiera taki, który pasuje do jego preferencji. Na pierwszym miejscu podczas wyboru zawsze stoi wygoda, ale nie mniej istotna jest jego prezencja. Czasami trudno pogodzić jedno i drugie, ale korzystając z łóżek tapicerowanych, można połączyć komfort z wyjątkową estetyką. Tego typu wyposażenie jest najczęściej wykonywane z drewna, a ich obicia powstają z użyciem różnorodnych tkanin. O charakterze łóżka decyduje właśnie obicie, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je dopasować. Na jakie tkaniny warto się zdecydować?

Jakie tkaniny sprawdzają się najlepiej w roli obicia łóżek?

Tak naprawdę nie ma jednej, najlepszej tkaniny, ponieważ wybór zawsze jest zależny od indywidualnych preferencji. Można jednak wymienić kilka, które doskonale nadają się jako materiał obiciowy do łóżka. Pierwszą z nich jest bez wątpienia szenila, czyli trwała i odporna na zabrudzenia tkanina charakteryzująca się podwójnymi włóknami. Poza tym jest bardzo przyjemna w dotyku, a to duży atut. W dalszej kolejności warto wymienić chociażby antystatyczną mikrofazę, która cechuje się miękkością, a także plusz, który jest zupełnie podobny do mikrofazy. Poza nimi na uwagę zasługuje również niezwykle trwały żakard, który dodatkowo jest zwykle wzorzysty, dzięki czemu łóżko może wyglądać naprawdę świetnie. Co ważne wszystkie z wymienionych tkanin są dostępne w różnych kolorach, dlatego bez problemu można je dobrać zgodnie z osobistym gustem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapobiegać cellulitowi i rozstępom ?
Jak zapobiegać cellulitowi i rozstępom ?
Niedoskonałości skóry takie jak cellulit i rozstępy są zmorą większości kobiet od dawna. Jak zapobiegać ich powstawaniu? Przede wszystkim należy […]
Ostatnie wpisy