Nowoczesne zasłony do salonu – jakie wzory i długości wybrać?

Nowoczesne zasłony do salonu – jakie wzory i długości wybrać?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda nowoczesna aranżacja pokoju czy salonu wymaga starannie przemyślanego doboru mebli, dywanów, czy ozdobnych gadżetów. Jej wykończeniem mogą być wszelkiego rodzaju tekstylia, które dodają stylu, ale przede wszystkim sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i panuje w nim ciepła atmosfera. Taką rolę pełnią przede wszystkim firany i zasłony, ale także poduchy, kapy, czy dywany.

Ozdoba okna w mieszkaniu

Mogą nią być firanki, rolety, albo tez zasłony. Te ostatnie pełnią tez funkcję zaciemniającą, wieczorem chronią domowników przed wzrokiem ciekawskich, a w dzień są barierą dla promieni słonecznych. Ich dobór zależy od gustu użytkowników, a także od stylu wystroju wnętrza i jego wielkości. Zasłony do salonu urządzonego nowocześnie powinny być uszyte z raczej cienkiego materiału, który ładnie układa się w modne fałdy. W takim przypadku warto pomyśleć o dodatkowych roletach, które pomogą zasłonić okno. W takich pomieszczeniach ładnie komponować się będą tkaniny w naturalnych barwach, tak zwanych kolorach ziemi. Mogą też być w jednobarwne, ale kontrastujące z kolorystyka pokoju, wtedy nadadzą mu charakteru. Podobnie zasłony w nowoczesne geometryczne wzory mogą być ciekawą ozdobą.

Długość zasłon

Zwykle przyjmuje się, że zasłony powinny sięgać do podłogi, a właściwie kilka centymetrów nad nią. Niektóre z nich, projektuje się tak by lekko opierały się o posadzkę, są wtedy eleganckie i stylowe. W tym przypadku należy pamiętać, że zasłanianie okna staje się nieco utrudnione i niepraktyczne. W niektórych przypadkach użytkownicy decydują się na zasłony krótsze, wtedy powinny sięgać do parapetu, ale nie opierać się o niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie udogodnienia oferują firmy sprzątające?
Jakie udogodnienia oferują firmy sprzątające?
Firmy sprzątające kojarzą nam się wyłącznie ze sprzątaniem mieszkań lub powierzchni biurowych, co jest poniekąd niedomówieniem. Obecnie zakres usług znacznie […]
Ostatnie wpisy