Dom i otoczenie

Okiennice czy żaluzje – co wybrać do zabezpieczenia okien?

14 października 2020

Podczas wyposażania domu lub mieszkania niejeden z nas podejmuje trudną refleksję, które z form zabezpieczenia okien będą dla niego lepszym rozwiązaniem. Niektórzy z nas wybierają okiennice, inni zaś decydują się na żaluzje. Co warto wiedzieć o obu pomysłach? Która z tych możliwości jest lepsza i dlaczego?

Żaluzje czy okiennice – oto jest pytanie!

W pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, co oba te elementy mają na celu, a w zasadzie co powinny mieć. Na początku od razu wiadomo, że chodzi o optymalne, solidne zabezpieczenie okien naszego domu lub mieszkania. Mówiąc o profesjonalnym zabezpieczeniu, należy podkreślić, że żaluzje niekoniecznie zdadzą ten egzamin. Faktycznie zabezpieczą okno, jednak będzie to zdecydowanie mniej trwałe i solidne. W tym przypadku jeśli chodzi o okiennice drewniane producent zawsze dba, by ich funkcja zabezpieczająca była podstawą. Stąd też wynika ich trwałość i użyteczność w tym zakresie.

Następną kwestią, nad którą powinniśmy się pochylić przy tym dylemacie, jest wygląd i charakter, jakiego nadać mogą obiektowi zarówno żaluzje, jak i okiennice. Te pierwsze stanowią najprostszą formę, często niezauważalną i niewyróżniającą się. Jeśli więc chodzi nam o subtelny wygląd okien, żaluzje powinny wystarczyć. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by dom nabrał wyrazistości, elegancji i niepowtarzalnego klimatu, lepiej wybierzmy drewniane okiennice, które zachwycą oko nie tylko nas jako właściciela, ale również przybywających do nas gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − osiem =