Ręczniki z jakich materiałów warto mieć?

Ręczniki z jakich materiałów warto mieć?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ręczniki to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego domu. Produkty te sprawdzają się bowiem nie tylko w łazience czy kuchni, ale również na siłowni, na basenie czy na plaży. W licznych sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroką paletę ręczników w różnych rozmiarach i wykonanych z wielu materiałów, takich jak choćby bawełna, wełna, mikrofibra czy bambus.

Podstawowe rodzaje ręczników i ich właściwości

Ręcznik to nic innego jak tkanina frotte, odznaczająca się występowaniem nie tylko nici idących wzdłuż i wszerz, ale także nitek tworzących charakterystyczne pętelki. Od ich długości, grubości i gęstości zależy to, jak ręcznik chłonie wodę. Na rynku są dostępne różne rodzaje tego typu produktów, a najpopularniejszą grupę stanowią ręczniki bawełniane. Warto podkreślić, że tylko te wykonane w 100% z bawełny klasycznej posiadają najlepsze właściwości chłonne, a jednocześnie są bardzo miękkie i wytrzymałe.

W ostatnim czasie modne stały się też ręczniki bambusowe, które są właściwie wykonane tylko w około 50% z tego surowca. Resztę składu uzupełnia bowiem wysokiej jakości bawełna. Produkty te dostępne są m.in. na https://darymex.pl i charakteryzują się doskonałymi właściwościami bakteriobójczymi i wyjątkowo dobrą chłonnością, a przy tym schną w ekspresowym tempie, stąd ich duża popularność.

Kolejnym rodzajem jest ręcznik wykonany z bawełny egipskiej – miękki, wytrzymały i sprężysty. Model ten dobrze zbiera wodę, a to dzięki włóknom, które są dwukrotnie dłuższe niż w przypadku innych odmian bawełny. Dużą zaletą omawianego ręcznika jest fakt, że po każdym praniu zyskuje on na miękkości i staje się przyjemniejszy w dotyku. Na rynku są również dostępne modele typu zero twist, w których włókna nie są w ogóle skręcane. Dzięki temu pozostają między nimi wolne przestrzenie, sprzyjające wchłanianiu wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Geodeta – kiedy warto skorzystać z jego usług?
Geodeta – kiedy warto skorzystać z jego usług?
Zakup nowej działki czy też nieruchomości związane jest z koniecznością bardzo precyzyjnego wyznaczania jej granic. Tylko wówczas nowy nabywca zdobędzie […]
Ostatnie wpisy