Człowiek i styl

Rodzaje ubranek dla psów

3 czerwca 2019

Współcześnie nikogo już chyba nie dziwią ubranka przeznaczone dla zwierząt, w tym zwłaszcza dla psów. W większości są to oczywiście stroje noszone przez czworonogi głównie jesienią i zimą. Na rynku znajdziemy jednak również specjalne wersje pooperacyjne i modele typowo ozdobne, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jaką formę może przyjmować ubranie dla psa.

Ochrona przed chłodem to nie wszystko

Najbardziej rozbudowaną kategorię ubranek dla psów stanowią oczywiście funkcjonalne stroje jesienne i zimowe, których zadaniem jest zabezpieczać zwierzaka przed deszczem, wiatrem, wyziębieniem czy odmrożeniami. Dotyczy to w szczególności gatunków charakteryzujących się krótką sierścią. Tego typu elementy garderoby są używane najczęściej podczas spacerów i może to być np. kombinezon, kurteczka, sweter dla psa czy buciki na łapy.

Co istotne, większość tych produktów odznacza się wodoodpornością i wysoką jakością wykonania (wytrzymałe materiały). Drugą grupę strojów dla naszych czworonożnych przyjaciół stanowią ubranka ozdobne. Chodzi nie tylko o zabawne kaftaniki z nadrukami lub oryginalne kostiumy, ale również wszelkie akcesoria, takie jak choćby kolorowe opaski.

Ostatnia grupa ubrań dla psów obejmuje różnorodne medyczne stroje pooperacyjne oraz specjalistyczne, które można nabyć w większości profesjonalnych sklepów zoologicznych. Najczęściej są to kubraczki i kamizelki chroniące szwy na ciele zwierzęcia przed pogryzieniem albo rozdrapaniem. Wybór konkretnego modelu zależy w dużej mierze od wielkości pupila i rodzaju przebytego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *