Transport ponadgabarytowy – o czym należy pamiętać przy jego organizacji

Transport ponadgabarytowy – o czym należy pamiętać przy jego organizacji
modna-wiedza
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie na terenie naszego kraju odbywa się transport rozmaitych ładunków ponadgabarytowych. Chodzi m.in. o ciężkie maszyny przemysłowe i budowlane, urządzenia rolnicze, linie produkcyjne, zbiorniki, a nawet elektrownie wiatrowe. Proces ten wymaga doskonałej znajomości przepisów i umiejętnej organizacji. Jeśli interesuje nas transport ponadgabarytowy Dąbrowa Górnicza jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy firmę specjalizującą się w tym konkretnym zakresie.

Bez uwzględnienia licznych czynników ani rusz

O transporcie ponadgabarytowym można powiedzieć wtedy, gdy łączna długość zestawu pojazdów relokacyjnych przekracza 16,5 m, natomiast szerokość wynosi ponad 2,5 m. W trakcie organizowania takiego przewozu trzeba przede wszystkim pamiętać o respektowaniu aktualnych przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, a także wymogów prawnych związanych bezpośrednio z dopuszczalnymi parametrami. Ogromne znaczenie ma z pewnością dobór odpowiedniego środka transportu, który musi być perfekcyjnie dostosowany do rodzaju i masy określonego towaru. Zazwyczaj wystarczy standardowa naczepa niskopodwoziowa podpięta do ciągnika siodłowego, choć niekiedy zachodzi konieczność wykorzystania innowacyjnej naczepy z hydraulicznie sterowanymi osiami. Pozostałe czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę to infrastruktura drogowa oraz trasa przejazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa przydomowego tarasu – co zrobić żeby przetrwał przez wiele lat?
Budowa przydomowego tarasu – co zrobić żeby przetrwał przez wiele lat?
Taras to miejsce, które w sposób harmonijny łączy dom z ogrodem. Przytulny i zaciszny taras pozwala na odpoczynek, zjedzenie posiłku […]
Ostatnie wpisy