Hobby

W towarzystwie z przenośnym bongiem

16 stycznia 2020

Chociaż w Polsce kultura palenia jest wciąż w powijakach, to na świecie potrafi być ona bardzo rozbudowana i zróżnicowana, o czym zaraz się przekonamy. Jedną z najbardziej zbliżających ludzi odmian palenia jest fajka wodna, którą często możemy znaleźć w barach poświęconych tzw. sziszom. Całe grono znajomych może z nich palić specjalnie przygotowane, smakowe tytonie lub inne zioła do palenia, co stanowi świetną rozrywkę i zapewnia coś do roboty, kiedy akurat nastąpi przerwa w dyskusji. Ale nie każdy ma sziszę w domu, więc pomówmy o innych formach tej kultury.

Jak wyglądają odwiedziny u kogoś?

Jeśli jesteśmy zaproszeni w gości na spotkanie, na którym będziemy palić zdrowotne zioła, możemy wziąć ze sobą tytułowe, przenośne bongo. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie chcemy dzielić się zarazkami z innymi, albo jeśli nie mamy pewności, że gospodarze dysponują podobnym sprzętem. Takie bongo jest bowiem na tyle małe, że bez problemu zmieści się w plecaku, a nawet w kieszeni; na tyle wytrzymałe, że nie musimy się specjalnie o nie martwić. Jednak wszystko zależy od rodzaju spotkania, na które się udajemy.

Do palenia często siada się we wspólnym gronie, przy jednym stole lub w kręgu, na podłodze, dzieląc się fajką wodną, skrętem lub lufką (w zależności od wybranego sposobu), tak jak to robili nasi przodkowie setki lat temu. Sprzyja to zacieśnianiu więzów i poczuciu wspólnoty, niezależnie od stopnia znajomości.

Jeśli potrzebujemy lufek do palenia, możemy się w nie zaopatrzyć na: https://vaporshop.pl/pl/39-lufki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 2 =