Finanse i rynek

Wynajem długoterminowy – czy warto się na niego zdecydować?

27 lutego 2021

Klienci indywidualni, jak i komercyjni mogą korzystać z różnych form finansowania samochodów. Jedną z nich jest wynajem długoterminowy. Pojawił się na rynku jako alternatywa dla leasingu. To odpłatna umowa zawierana między wynajmującym, a korzystającym (najmującym) na czas oznaczony. Wynajmujący nie ponosi żadnych dodatkowych opłat, poza opłatami licznikowymi. To jednak nie jedyny powód, aby uznać, że ta forma finansowania jest obecnie jedną z najbardziej korzystnych na rynku. Co jeszcze przemawia na jej korzyść?

Więcej zalet niż wad

Należy przyznać, że lista zalet wynajmu długoterminowego jest naprawdę długa. Każdy z nas chciałby chyba zmieniać auto co 2-4 lata, ciesząc się z zupełnie nowego, pachnącego jeszcze świeżością pojazdu. Ten model finansowania umożliwia takie rozwiązanie. Skorzystanie z usługi jest proste i nie zabiera dużo czasu, a daje wiele korzyści.

W przypadku przedsiębiorstw, pojedyncza rata jest znacznie niższa w porównaniu do leasingu. Ponadto pozwala na regularną wymianę floty, w dodatku na nowoczesną z lepszym zapleczem technologicznym. Dzięki temu można wzmocnić potencjał firmy. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić na dodatkowych opłatach takich jak serwis czy ubezpieczenie. Pakiety startowe często wzbogacone są takimi propozycjami. Dla firm to również sposób, by uzyskać przejrzyste i stałe koszty finansowania. Dzięki temu nie trzeba również martwić się o spadek wartości pojazdu na przestrzeni czasu. Takie problemy go po prostu nie dotyczą. Po kilku latach samochód można przecież wymienić na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *