Zakup lokum w Szczecinie – jaki mamy wybór i który z nich będzie najkorzystniejszy

Zakup lokum w Szczecinie – jaki mamy wybór i który z nich będzie najkorzystniejszy
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek nieruchomości możemy podzielić na dwa segmenty. Pierwszy stanowi rynek pierwotny, który w swojej ofercie ma mieszkania nowe, pochodzące bezpośrednio od dewelopera. Drugi segment stanowi rynek wtórny i tutaj mamy do czynienia z mieszkaniami używanymi, które były wcześniej już zamieszkiwane. W związku z powyższym, dostępne są tak naprawdę dwie możliwości zakupu. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się nad tym, która z powyższym będzie dla nas najkorzystniejsza. 

Nieruchomości z rynku pierwotnego 

Sporo osób pod uwagę bierze wyłącznie zakup nieruchomości pochodzącej z rynku pierwotnego. Jaki jest powód? Przede wszystkim taki, że są to mieszkania nowe, których nikt uprzednio nie zamieszkiwał. Przyglądając się jednak mieszkaniom w Szczecinie pochodzącym z rynku pierwotnego, a formalnościom związanym chociażby z pozyskaniem kredytu na ich zakup okazuje się, że są one dużo bardziej wymagające niż te związane z zakupem mieszkań na rynku wtórnym. Nie mniej jednak, posiadanie nowego mieszkania mieszczącego się w nowoczesnym bloku, zdecydowanie przysłania wyżej wspomniane. 

Nieruchomości z rynku wtórnego 

Zakup tego typu nieruchomości bez względu na to czy mamy na myśli dom czy mieszkanie zdecydowanie sprawdzi się w przypadku osób, które gustują w starym budownictwie z przysłowiową duszą. Przykładem mogą być np. mieszkania w kamienicach lub stare domy w stylu dworków. Aby móc znaleźć idealną nieruchomość dla siebie warto sprawdzić ich dostępność między innymi na stronie: https://elite.nieruchomosci.pl/domy/gumience.

Podsumowując korzyści płynące z zakupu nieruchomości zarówno na jednym, jak i drugim rynku należy zauważyć, że występują one w obu przypadkach. W związku z powyższym każdy powinien wybrać takie rozwiązanie, które będzie bardziej dopasowane do jego potrzeb i upodobań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do jakich celów wykorzystywany jest klej termotopliwy?
Do jakich celów wykorzystywany jest klej termotopliwy?
Często stosowany w przemyśle motoryzacyjnym do łączenia szkła, czy też plastiku. Używany do uszczelniania końcówek toreb, pudełek i kartonów i […]
Ostatnie wpisy