Człowiek i styl

Akcesoria pomocne w ćwiczeniu koncentracji u dziecka

13 lutego 2021

Problemy z koncentracją u dzieci to powszechny problem. Często objawiają się w wieku szkolnym, gdy pociecha ma problemy z uczeniem się, zapamiętywaniem, rozwiązywaniem zadań domowych. Wszystkie te czynności są wykonywane mozolnie, opieszale lub szybko, ale niedokładnie. Dziecko może być również rozkojarzone lub znudzone wykonywaniem ćwiczeń umysłowych. Dlatego właśnie od najmłodszych lat warto trenować z maluchem jego koncentrację. W przyszłości zaowocuje to umiejętnym skupianiem uwagi na wykonywaniu jednej czynności.

Jakie zabawki warto podarować swojemu dziecku?

Umiejętność koncentracji warto rozwijać jak najwcześniej. Poprzez bawienie się z dzieckiem można wyćwiczyć w nim przydatne zdolności. Zabawki na koncentrację to przede wszystkim puzzle, układanki, kostki edukacyjne, czy kalambury. Rozwijają one skupienie, cierpliwość, spostrzegawczość, motorykę i percepcję wzrokową. W te gry można bawić się z dzieckiem już od 3. roku życia. Zdolność zapamiętywania, rozumowania i szukania szczegółów przyda się później w szkole.

Dzieci z rozwiniętą i stale stymulowaną koncentracją lepiej radzą sobie z nauką, szybciej i dokładniej odrabiają zadania domowe. Nie mają problemu z zapamiętywaniem wierszyków, liter, cyfr czy figur geometrycznych. Umiejętności nabyte w dzieciństwie przydają się nie tylko we wczesnych klasach szkolnych, ale zostają z dzieckiem na całe życie. Koncentracja i umiejętność skupienia to bardzo ważne cechy. Warto nad nimi pracować od najwcześniejszych lat życia. Nauka tych zdolności może być dla dziecka miłą zabawą, do której będzie chciało często wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *