Asortyment bokserski, który poprawi jakość treningu

Asortyment bokserski, który poprawi jakość treningu
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warto mieć na uwadze to, że w boksie odpowiedni sprzęt to nie tylko rękawice bokserskie, ale i szereg asortymentu tworzonego z myślą o treningach. Co może pomóc w podnoszeniu ich jakości?

Sprzęt treningowy

Podstawą do treningu każdego boksera są worki – istnieją różne modele, różniące się od siebie rozmiarami oraz wagą. Dopasowywane są w ten sposób nie tylko pod kątem kategorii wagowych, ale również tego czy dana osoba zamierza szlifować siłę czy też technikę uderzenia. Oprócz tego zastosowanie znajdują tak zwane gruszki oraz piłki refleksowe, a więc pomniejszone i lżejsze wersje worków, na których ćwiczy się szybkość wyprowadzanych ciosów i przy okazji dokonywania uników.

Wiele osób uprawiających ten sport lubi urozmaicać swoje przygotowania o okazyjne ćwiczenia z innych sportów walki, więc przydać się mogą rękawice chwytne krav maga. Można z nich korzystać również do treningów na lżejszych workach.

Dodatkowe akcesoria

By odczuwać większy komfort przy wyprowadzaniu ciosów i dbać o bezpieczeństwo dłoni, bokserzy stosują specjalne bandaże oraz opaski stabilizujące na nadgarstki. Dla początkujących przydatne są specjalne gumy bokserskie, które mogą być zakładane na ręce bądź nogi i służą do nauki poprawnego wyprowadzania uderzeń lub odpowiedniego stawiania kroków w ringu.

Bokserzy muszą też pamiętać o kwestiach związanych z kondycją i wytrzymałością, więc nieodzownym gadżetem jest skakanka. Przydają się także kamizelki z obciążeniem, które można wykorzystywać podczas treningów na sali lub w trakcie biegania w plenerze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Projektant wnętrz – nieoceniona pomoc w wystroju i aranżacji domu
Projektant wnętrz – nieoceniona pomoc w wystroju i aranżacji domu
Estetyczny wystrój wnętrza domu nie zawsze jest łatwy do wykonania – wymaga odpowiedniej wiedzy, znajomości aktualnych trendów. Nie każdy jest […]
Ostatnie wpisy