Finanse i rynek

Co to są szkolenia ISO?

1 czerwca 2019

Szkolenia są nieodłącznym elementem rozwoju zawodowego. Każdy ,kto chce doczekać się awansu zawodowego lub prawidłowo wykonywać swoje obowiązki na poziomie wykwalifikowanego specjalisty zobligowany jest do dodatkowych kursów i szkoleń podnoszących jego kompetencje. Na współczesnym rynku pracy jest to absolutnie konieczne i wiedzą o tym zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Szczególnie istotne jest to na stanowiskach specjalistycznych lub wymagających posługiwania się wąską, specyficzną wiedzą w danym zakresie.

Z całą pewnością należą do tej grupy szkolenia ISO przeznaczone dla teraźniejszych oraz przyszłych pełnomocników zarządów firm, audytorów wewnętrznych oraz pracowników chętnych do poszerzania wiedzy w zakresie najnowszych norm ISO 45001 i kilku innych rodzajów, a także zasad tworzenia, dokumentowania, wprowadzania i weryfikacji systemów zarządzania jakością, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

O co w tym wszystkim chodzi?

Z kolei ISO 9001 jest międzynarodową normą, która precyzyjnie określa warunki działania systemu zarządzania jakością w każdej firmie. Wprowadzanie tego systemu w życie może się odbyć w każdej organizacji, mimo różnic w wielkości czy charakterze działania. Wśród zalet płynących z wdrożenia normy wymienia się przede wszystkim: poprawę wewnętrznej komunikacji; właściwe rozdysponowanie obowiązków zawodowych poprzez nadanie uprawnień konkretnym stanowiskom: audytorowi wiodącemu, audytorowi wewnętrznemu oraz pełnomocnikowi; wzrost zaufania klientów, poprawę konkurencyjności, a także zmniejszenie kosztów produkcji. Na https://www.pcc-cert.pl/wdrozenie-iso-9001/ można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =