Bardzo wytrzymałe laptopy i tablety – w jakich branżach znajdują swoje zastosowanie

Bardzo wytrzymałe laptopy i tablety – w jakich branżach znajdują swoje zastosowanie
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzmocnione komputery mobilne i tablety znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, służbach ratowniczych i wojsku, ale również w innych, mniej oczywistych sektorach. Urządzenia te są produkowane od wielu lat, istnieją nawet firmy, które specjalizują się wyłącznie w takich rozwiązaniach. Produkty takie zapewniają znacznie wyższą wytrzymałość na nieustanny transport, upadki, czynniki atmosferyczne czy pracę w trudnych warunkach, wiele z nich zdążyło zyskać miano „nieśmiertelnych” lub „pancernych”. Wiele z nich jest też częściowo lub całkowicie wodoodporne. 

Komputery do zadań specjalnych 

Zastosowanie specjalnych, wzmocnionych obudów i innych, wewnętrznych zabezpieczeń sprzętu pozwala robić z nim rzeczy, których nie przetrwałby żaden z jego konwencjonalnych konkurentów. Dlatego właśnie, produkty firm takich jak Getac są powszechnie stosowane w sterowaniu maszynami przemysłowymi, na halach produkcyjnych, w magazynach, wojsku, czy we wszelkich pracach terenowych. Ze względu na niezawodność używa się ich czasem nawet w administrowaniu i zarządzaniu serwerami.  

Korzystają z nich technicy sieci teleinformatycznych i wszelkiego rodzaju mobilni serwisanci. Wiele przedsiębiorstw handlowych wyposaża też swoich przedstawicieli we wzmocnione tablety. Ze względu na charakter pracy tych ludzi, muszą być oni ciągle w ruchu i nie mogą sobie pozwolić na delikatny czy zawodzący sprzęt. Sprawdzi się on świetnie wszędzie tam, gdzie musimy polegać na niezawodności urządzeń, a jednocześnie nie możemy zapewnić warunków, które przetrwa zwykły laptop czy tablet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wizyta u psychologa czy u psychiatry?
Wizyta u psychologa czy u psychiatry?
Zapisać się do psychologa, a może od razu do psychiatry? Którego specjalistę wybrać, chcąc zwalczyć objawy fobii, depresji czy stanów […]
Ostatnie wpisy