Dom i otoczenie

Budowę jakich obiektów warto rozważyć podczas stawiania wymarzonego domu?

23 lipca 2021

Powodów budowy zielonych oranżerii jest wiele. Pod względem praktyczności chodzi o poszerzenie przestrzeni życiowej. Z emocjonalnego punktu widzenia warto żyć na łonie natury, a od strony estetycznej – aby nadać wyjątkowej elegancji zupełnie zwyczajnemu budynkowi mieszkalnemu.

Wartość domu z doskonałym ogrodem zimowym znacznie wzrasta. Ponadto ogród zimowy to „zielona oaza” oszczędzająca energię latem, a także zimą.

Zimowe ogrody i ich projektowanie jest ważnym i wymagającym etapem obejmującym wiele parametrów. Na przykład, aby latem krople deszczu nie rozpryskiwały się i nie zostawiały śladów na oknach, plan budowy powinien uwzględniać fundament wznoszący się nad ziemią.

Znać położenie ogrodu zimowego w stosunku do punktów kardynalnych – jeśli jest on umieszczony na południowej stronie budynku, będzie w nim bardzo gorąco w lecie i rośliny mogą obumierać. Jeśli ogród zimowy zostanie zbudowany od strony północnej, kwiaty nie otrzymają wystarczającej ilości światła słonecznego.

Podczas projektowania ważne jest również, aby rozważyć dokładną lokalizację ogrodu zimowego w stosunku do domu – czy będzie to dedykowany pokój lub weranda, czy też wolnostojący budynek na posesji.

Komfortowy klimat o każdej porze roku

Wielkoformatowa przeszklona powłoka magazynuje ciepło słoneczne, zmniejszając w ten sposób zapotrzebowanie na zewnętrzne ogrzewanie z konwencjonalnych systemów grzewczych. Różnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną w domu z ogrodem zimowym jest mniejsza niż w domu bez ogrodu zimowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *