Chlapacze w Twoim pojeździe

Chlapacze w Twoim pojeździe
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób dysponujących dużymi pojazdami osobowymi, ciężarowymi oraz naczepami, zastanawia się nad możliwością zamontowania chlapaczy. Elementy te powinny być dołączane fabrycznie do niektórych modeli pojazdów. Jeśli w Twoim samochodzie ich brakuje, wówczas warto sięgnąć do oferty sklepów samochodowych. Jakich korzyści możesz spodziewać się po zamontowaniu chlapaczy? Dowiesz się z tekstu poniżej. 

Chlapacze – czy warto? Oraz dlaczego – TAK! 

Chlapacze to elementy montowane z tylnej części kół, których zadaniem będzie zatrzymywanie wszelkich nieczystości zbieranych i podnoszonych przez oponę w trakcie jazdy. W przypadku wielu samochodów osobowych obecność chlapaczy nie jest obowiązkowa i nie ma większego wpływu na warunki jezdne. 

Odmiennie wygląda sytuacja, gdy mowa o samochodach dużych rozmiarów – autobusach, ciągnikach, pojazdach dostawczych, ciężarowych oraz budowlanych. Wówczas konieczne jest dysponowanie chlapaczami, które będą przeciwdziałać gromadzeniu i rozbryzgiwaniu nieczystości. 

Zgodnie z zapisami ustawowymi, auta o masie poniżej 3,5 tony mogą posiadać chlapacze, jednak nie jest to obowiązkowe. Montaż jest konieczny wyłącznie, gdy dolna krawędź błotnika tylnego ulokowana jest powyżej tylnej osi pojazdu. Wówczas, montaż chlapaczy jest jedynym skutecznym sposobem, by zatrzymać nieczystości wprawiane w ruch w trakcie jazdy. Polecamy korzystać z oferty dystrybutora profesjonalnych rozwiązań dla nadkoli: https://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze_Chlapacze-616.html.

Chlapacze mają wpływ nie tylko na komfort pozostałych uczestników ruchu drogowego, ale również na przebieg kierowania pojazdem. Montaż chlapaczy ogranicza możliwość uszkodzenia układów pojazdu, na skutek ich draśnięcia przez kamienie lub żwir, lub w wyniku nadmiernej ekspozycji na opady atmosferyczne. Ma to szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki panujące na drogach nie należą do najlepszych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować dziecko do egzaminu językowego?
Jak przygotować dziecko do egzaminu językowego?
Każdy egzamin jest stresującym wydarzeniem zwłaszcza dla dziecka. Warto przygotować je na ten moment, nie tylko pod względem merytorycznym, ale […]
Ostatnie wpisy