Jakiego sprzętu można użyć, aby wysuszyć mieszkanie z wilgoci?

Jakiego sprzętu można użyć, aby wysuszyć mieszkanie z wilgoci?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona domu przed szkodami powodowanymi przez wilgoć jest ważnym elementem utrzymania nieruchomości. Wilgoć może powodować uszkodzenia domu i prowadzić do kosztownych napraw. Ważne jest, aby piwnica była sucha i wolna od pleśni.

Wilgoć w piwnicy może pochodzić z wielu źródeł, takich jak:

– woda deszczowa,

– nieszczelny dach lub rury wodno-kanalizacyjne,

– kondensacja z ciepłego powietrza stykającego się z zimnymi powierzchniami.

– wilgotna gleba lub przenikanie wody do ścian fundamentowych przez pęknięcia w betonie, cegłach lub spoinach zaprawy.

Istnieją trzy główne kategorie urządzeń, które można wykorzystać do osuszania domu:

Osuszacze elektryczne

Jest to najbardziej powszechne i najtańsze rozwiązanie, o czym można się przekonać korzystając np. z usług https://www.doosuszenia.pl/. Działanie tego urządzenia polega na zasysaniu powietrza przez pompę, a następnie przepuszczaniu go przez zimną wężownicę. W ten sposób para wodna zawarta w powietrzu ulega skropleniu, a następnie spływa do wiadra. Proces ten jest odwracany, gdy powietrze jest pompowane z powrotem do domu.

Pompy ciepła z powietrzem

Urządzenia te, zwane również „centralami wentylacyjnymi”, zawierają wentylatory, które wdmuchują ciepłe lub chłodne powietrze przez kanały w domu. Są one droższe niż osuszacze elektryczne, ale działają lepiej przy wyższych poziomach wilgotności – do 80 procent wilgotności względnej, w porównaniu z 60 procentami w przypadku osuszaczy elektrycznych.

Nawilżacze całych domów z wentylatorem

Urządzenia te rozprowadzają wilgotne powietrze po całym domu, zamiast osuszać tylko jedno pomieszczenie na raz za pomocą osuszacza elektrycznego lub systemu klimatyzatora/pompy ciepła. Takie rozwiązanie może być bardziej wydajne niż inne metody, ponieważ zapobiega gromadzeniu się wilgoci w jednym pomieszczeniu, podczas gdy inne pozostaje suche.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zbudować zgrany zespół w firmie?
Jak zbudować zgrany zespół w firmie?
Prowadzenie biznesu w pojedynkę to bardzo trudne zadanie. Właściwie na pewnym etapie rozwoju firmy jest to po prostu niemożliwe. Dlatego […]
Ostatnie wpisy