Jakiego sprzętu można użyć, aby wysuszyć mieszkanie z wilgoci?

Jakiego sprzętu można użyć, aby wysuszyć mieszkanie z wilgoci?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona domu przed szkodami powodowanymi przez wilgoć jest ważnym elementem utrzymania nieruchomości. Wilgoć może powodować uszkodzenia domu i prowadzić do kosztownych napraw. Ważne jest, aby piwnica była sucha i wolna od pleśni.

Wilgoć w piwnicy może pochodzić z wielu źródeł, takich jak:

– woda deszczowa,

– nieszczelny dach lub rury wodno-kanalizacyjne,

– kondensacja z ciepłego powietrza stykającego się z zimnymi powierzchniami.

– wilgotna gleba lub przenikanie wody do ścian fundamentowych przez pęknięcia w betonie, cegłach lub spoinach zaprawy.

Istnieją trzy główne kategorie urządzeń, które można wykorzystać do osuszania domu:

Osuszacze elektryczne

Jest to najbardziej powszechne i najtańsze rozwiązanie, o czym można się przekonać korzystając np. z usług https://www.doosuszenia.pl/. Działanie tego urządzenia polega na zasysaniu powietrza przez pompę, a następnie przepuszczaniu go przez zimną wężownicę. W ten sposób para wodna zawarta w powietrzu ulega skropleniu, a następnie spływa do wiadra. Proces ten jest odwracany, gdy powietrze jest pompowane z powrotem do domu.

Pompy ciepła z powietrzem

Urządzenia te, zwane również „centralami wentylacyjnymi”, zawierają wentylatory, które wdmuchują ciepłe lub chłodne powietrze przez kanały w domu. Są one droższe niż osuszacze elektryczne, ale działają lepiej przy wyższych poziomach wilgotności – do 80 procent wilgotności względnej, w porównaniu z 60 procentami w przypadku osuszaczy elektrycznych.

Nawilżacze całych domów z wentylatorem

Urządzenia te rozprowadzają wilgotne powietrze po całym domu, zamiast osuszać tylko jedno pomieszczenie na raz za pomocą osuszacza elektrycznego lub systemu klimatyzatora/pompy ciepła. Takie rozwiązanie może być bardziej wydajne niż inne metody, ponieważ zapobiega gromadzeniu się wilgoci w jednym pomieszczeniu, podczas gdy inne pozostaje suche.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie formalności trzeba spełnić zanim nabędzie się panele fotowoltaiczne?
Jakie formalności trzeba spełnić zanim nabędzie się panele fotowoltaiczne?
Przed instalacją paneli fotowoltaicznych warto wiedzieć, jakie dokumenty należy zgromadzić. Przedtem jednak kluczowe jest znalezienie firmy, która wykona montaż paneli […]
Ostatnie wpisy