Jakich przeglądów technicznych wymaga skuter?

Jakich przeglądów technicznych wymaga skuter?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając skuter, musimy raz w roku pojawić się z nim na przeglądzie technicznym. Jest to wymagane, by pojazd był legalnie dopuszczony do ruchu ulicznego. Wcześniej musimy jednak nasz jednoślad przygotować, inaczej bowiem może on nie przejść badania pozytywnie. Wtedy będziemy mieli dwa tygodnie na usunięcie usterek, a za ponowne badanie uzupełniające zapłacimy dodatkowo od 12 do 20 złotych, zależnie od wykrytej wady. Sprawdzamy więc jak wygląda przegląd skutera.

Głośność wydechu

Wielu kierujących skuterami nie przejmuje się tym, że mają dziurawy tłumik. Czasami wręcz specjalnie wykonują w nim dodatkowe otwory wiertarką, albo przewiercają środkowy wkład na wylot, by uzyskać większą głośność. To jednak ma bardzo krótkie nogi, bo już pierwszy patrol policji może zatrzymać nam dowód rejestracyjny, za zbyt dużą głośność. Zapomnieć można też o przyjściu przeglądu technicznego w takim stanie. Nie ma wtedy innego wyjścia jak kupić nowy tłumik do skutera Śląsk na szczęście ma wiele sklepów motocyklowych, więc nie powinniśmy mieć problemu by znaleźć pasujący.

Oświetlenie zewnętrzne

Na każdym przeglądzie sprawdzane będą światła. Nie może być odstępstwa od tej reguły, więc zanim pojedziemy na badanie, sprawdźmy czy wszystkie żarówki są sprawne. Czasami zdarza się, że przednia lampa jest źle ustawiona lub uszkodzona. W tym pierwszym przypadku pracownik stacji diagnostycznej dokona niezbędnej korekty na miejscu. Jeśli natomiast reflektor ma jakieś uszkodzenie wewnętrzne lub pęknięty klosz, np. po jakimś upadku, trzeba będzie kupić nową lampę. Możemy to zrobić na przykład tutaj: https://www.czesci-moto.pl/k22,dla-motocykla-oswietlenie-lampy-przod.html, lub też odwiedzić któryś z lokalnych sklepów motocyklowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Opieka nad dziećmi po rozwodzie – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?
Opieka nad dziećmi po rozwodzie – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?
Kiedy rodzice się rozwodzą, opieka nad dzieckiem staje się jedną z najważniejszych kwestii w prawie rodzinnym. W tym artykule omówimy […]
Ostatnie wpisy