Co jest potrzebne do nauczenia się kitesurfingu?

Co jest potrzebne do nauczenia się kitesurfingu?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to sport, który ostatnio coraz bardziej zyskuje na popularności. Polega on na poruszaniu się po wodzie na specjalnej desce, używając latawca – który napędzany jest siłą wiatru. Można go z powodzeniem uprawiać na terenach zarówno słodkowodnych, jak i morskich. Spędzając urlop nad morzem, często zdarza się nam natknąć na osoby oddające się tej efektownej rozrywce. Z pozoru przyjemna i lekka, wymaga jednak praktyki i wiedzy. Podczas oglądania sunących po tafli wody surferów nasuwa się pytanie – czy jest to sport nadający się dla każdego? 

Co jest potrzebne do nauki kitesurfingu?

Do rozpoczęcia kitesurfingu na szczęście nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, ani własnego sprzętu. Nie ma też konieczności podróży za granicę – nad polskim morzem funkcjonuje wiele szkół, które szkolą kursantów od podstaw. Naturalnie wybór szkoły oraz instruktorów powinien zostać dobrze przemyślany pod kątem profesjonalizmu i spełnienia wymogów bezpieczeństwa, kitesurfing, jak każdy inny sport – niesie ze sobą pewne ryzyko. Stanowczo odradzane są też próby uczenia się na własną rękę. Szkolenie pod okiem instruktora zaczyna się od teorii i zapoznania ze sprzętem – dopiero po wprowadzeniu przechodzi się do części praktycznej. Kursant najpierw uczy się sterowania latawcem, a w kolejnym etapie wchodzi na deskę, aby przez następne kilkanaście godzin szlifować umiejętności. Nauka kitesurfingu od samego kursanta wymaga przede wszystkim chęci – resztą zajmie się profesjonalny nauczyciel, który krok po kroku przeprowadzi go przez ten proces.  

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi sposobami można dezynfekować narzędzia, jak i pomieszczenia?
Jakimi sposobami można dezynfekować narzędzia, jak i pomieszczenia?
W wielu branżach zachodzi konieczność regularnego dezynfekowania sprzętów lub pomieszczeń. Minimalizuje to bowiem ryzyko zakażenia się oraz rozwoju epidemii. Procedura […]
Ostatnie wpisy