Człowiek i styl

Co jest potrzebne do picia wody filtrowanej?

20 kwietnia 2021

Picie filtrowanej wody przynosi szereg korzyści zdrowotnych oraz ekonomicznych. Używając specjalnych akcesoriów filtrujących, można bowiem, bez obaw pić wodę prosto z kranu, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Taka woda jest też znacznie smaczniejsza i zdrowa. Co zatem jest niezbędne do filtrowania wody?

Dzbanek – szybki i prosty sposób

Znakomitym rozwiązaniem, które nie jest przy tym kosztowne, jest zakup specjalnego dzbanka wyposażonego we wkład filtrujący. Wystarczy tylko nalać do niego wody, aby usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia, chlor, metale ciężkie oraz detergenty. Taka woda nadaje się bezpośrednio do picia, ale warto używać jej też do gotowania czy przygotowywania kawy – filtr redukuje twardość wody, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko odkładania kamienia. Wybierając dzbanek, najlepiej sugerować się jego pojemnością oraz funkcjonalnością. Dobrym wyborem będzie np. dzbanek Dafi, w którym wkład filtrujący wymienia się około raz na miesiąc.

Baterie filtrujące – zawsze czysta woda

Inne ciekawe rozwiązania, które warto przemyśleć, chcąc pić czystą i smaczną wodę, są butelki filtrujące oraz baterie. Butelki sprawdzają się idealnie poza domem, podczas wszelkich wyjazdów i wycieczek. Dzięki nim nie trzeba już kupować wody butelkowanej, są poręczne oraz bardzo wygodne. Osobom, które chcą zaś kompleksowo zadbać o czystość wody w całym domu, jest zakup baterii filtrującej lub systemu filtracyjnego, który umieszcza się bezpośrednio na kranie. Takie filtry lub baterie można umieścić w kuchni, gdzie stały dostęp do czystej wody jest najbardziej potrzebny. Każdy z wymienionych sposobów pomaga dbać również o czystość środowiska i na pewno jest godny polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *