Co jest potrzebne do picia wody filtrowanej?

Co jest potrzebne do picia wody filtrowanej?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Picie filtrowanej wody przynosi szereg korzyści zdrowotnych oraz ekonomicznych. Używając specjalnych akcesoriów filtrujących, można bowiem, bez obaw pić wodę prosto z kranu, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Taka woda jest też znacznie smaczniejsza i zdrowa. Co zatem jest niezbędne do filtrowania wody?

Dzbanek – szybki i prosty sposób

Znakomitym rozwiązaniem, które nie jest przy tym kosztowne, jest zakup specjalnego dzbanka wyposażonego we wkład filtrujący. Wystarczy tylko nalać do niego wody, aby usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia, chlor, metale ciężkie oraz detergenty. Taka woda nadaje się bezpośrednio do picia, ale warto używać jej też do gotowania czy przygotowywania kawy – filtr redukuje twardość wody, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko odkładania kamienia. Wybierając dzbanek, najlepiej sugerować się jego pojemnością oraz funkcjonalnością. Dobrym wyborem będzie np. dzbanek Dafi, w którym wkład filtrujący wymienia się około raz na miesiąc.

Baterie filtrujące – zawsze czysta woda

Inne ciekawe rozwiązania, które warto przemyśleć, chcąc pić czystą i smaczną wodę, są butelki filtrujące oraz baterie. Butelki sprawdzają się idealnie poza domem, podczas wszelkich wyjazdów i wycieczek. Dzięki nim nie trzeba już kupować wody butelkowanej, są poręczne oraz bardzo wygodne. Osobom, które chcą zaś kompleksowo zadbać o czystość wody w całym domu, jest zakup baterii filtrującej lub systemu filtracyjnego, który umieszcza się bezpośrednio na kranie. Takie filtry lub baterie można umieścić w kuchni, gdzie stały dostęp do czystej wody jest najbardziej potrzebny. Każdy z wymienionych sposobów pomaga dbać również o czystość środowiska i na pewno jest godny polecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wypełnia się ząb? Różne rodzaje plomb
Czym wypełnia się ząb? Różne rodzaje plomb
Ubytki w uzębieniu, spowodowane najczęściej próchnicą, to popularny problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Nie warto bagatelizować pojawiających się […]
Ostatnie wpisy