Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?

Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pogrzeb, lub usługa pamięci, to ceremonia, która honoruje życie bliskiej osoby. Pogrzeby odbywają się zazwyczaj 1-2 dni po śmierci bliskiej osoby. Odbywają się zazwyczaj w domu pogrzebowym lub kaplicy cmentarnej.

Osoba, która odchodzi jest nazywana „zmarłym”, a osoba, która organizuje pogrzeb jest nazywana „dyrektorem pogrzebowym”.

Istotne kwestie, które należy zrobić, aby zorganizować pogrzeb

Miejsce

Pierwszym krokiem w planowaniu pogrzebu jest wybór miejsca ostatecznego spoczynku. Istnieje wiele dostępnych opcji, w tym miejsca pochówku i cmentarze, mauzolea lub kolumbaria. Po wybraniu miejsca, nadszedł czas, aby zdecydować się na rodzaj usługi chcesz: tradycyjne lub współczesne. Można również wybrać jeden z kilku rodzajów muzyki do nabożeństwa, jak również zdecydować, czy chcesz włączyć głośniki lub mieć przywódcę religijnego, który poprowadzi ceremonię.

Kontakt z usługami pogrzebowymi

Następną kwestią jest skontaktowanie się z lokalnym przedsiębiorcą pogrzebowym. Można znaleźć jeden w książce telefonicznej lub online np. na stronie https://www.kulmapogrzeby.pl/. Ważne jest, aby wybrać kogoś, kto jest licencjonowany i ubezpieczony w swoim stanie, ponieważ mogą one pomóc znaleźć różne opcje dla pochówku lub kremacji ukochanej osoby.

Pochówek czy kremacja?

W dalszej kolejności wybierz, czy chcesz pochować czy skremować szczątki swojej ukochanej osoby. Można to zrobić na cmentarzu lub poprzez firmę zajmującą się spalaniem. Niektóre cmentarze wymagają wykupienia kwatery przed pochówkiem; niektóre pozwalają na kremację tylko w przypadku braku kwatery; niektóre pozwalają na obie metody, ale pobierają dodatkowe opłaty za usługi kremacyjne; a niektóre oferują bezpłatny pochówek, jeśli dana osoba nie może sobie na niego pozwolić (ale mogą mieć ograniczenia co do miejsca pochówku).

Inne

Będziesz musiał również podjąć decyzje dotyczące rodzaju grobowca lub trumny, którą chcesz i rodzaju ubrania, które Twoja ukochana osoba będzie miała na sobie podczas ostatniego pożegnania. Możesz również wybrać spośród kilku różnych opcji aranżacji, takich jak kwiaty, wieńce i inne dekoracje. Wreszcie, gdy wszystkie te decyzje zostały podjęte, nadszedł czas, aby usiąść z rodziną i porozmawiać o tym, jak się czują z tym, co wybraliście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatkowe akcesoria, w które warto się zaopatrzyć, wyruszając w podróż samochodem
Dodatkowe akcesoria, w które warto się zaopatrzyć, wyruszając w podróż samochodem
Wybierasz się na wycieczkę! Spakowałeś samochód, załadowałeś lodówkę i jesteś gotów wyruszyć w drogę. Ale zanim to zrobisz, pozostaje jeszcze […]
Ostatnie wpisy