Człowiek i styl

Jaki prezent na komunię dla dziecka wybrać?

22 kwietnia 2021

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu młodego człowieka. Ten dzień to nie tylko przyjęcie do serca Jezusa, ale również czas na spotkanie się z najbliższą rodziną, aby wspólnie cieszyć się uroczystością. Większość osób w dniu Komunii Świętej organizuje dla dziecka jakiś prezent – najczęściej są to zazwyczaj pieniądze. Warto jednak w takim dniu kupić również coś, co będzie pamiątką na długie lata. Najlepszym pomysłem na prezent są dewocjonalia komunijne, które można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem sprzedaży internetowej.

Dewocjonalia na Pierwszą Komunię Świętą

Wśród najbardziej popularnych pomysłów na prezent na Komunię Świętą są obrazki z podobizną świętych oraz między innymi różaniec lub bransoletka z różańcem. To świetny pomysł na drobny upominek, ponieważ stanowią doskonałą pamiątkę oraz nawiązują do duchowego i religijnego wymiaru tego ważnego dnia. Wiele firm posiada w swojej ofercie mocno zindywidualizowane projekty, które umożliwiają wpisanie imienia dziecka przystępującego do Komunii lub daty tego wydarzenia.

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka jest również podarowanie mu książeczki w tematyce religijnej, która jest dostosowana do wieku dziecka. Mowa tutaj między innymi o biblii dla dzieci – często zawiera ona obrazki i fotografie, a wspólna lektura z rodzicami lub innymi osobami najbliższymi jest doskonałym sposobem na pogłębianie wiary przez dziecko oraz okazją do wytłumaczenia mu biblijnych historii, motywów i przypowieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *