Jak zapobiegać cellulitowi i rozstępom ?

Jak zapobiegać cellulitowi i rozstępom ?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niedoskonałości skóry takie jak cellulit i rozstępy są zmorą większości kobiet od dawna. Jak zapobiegać ich powstawaniu? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że ani cellulit ani rozstępy nie pojawiają się z dnia na dzień. Jak skutecznie zwalczać cellulit ? Należy odpowiednio dbać o siebie cały czas, a kluczem do sukcesu jest regularność.

Podstawą zadbanej skóry jest odpowiednia dieta, bogata w warzywa i owoce, uboga w sól, cukier i niezdrowe tłuszcze. Bardzo ważne jest wypijanie dużej ilości wody, minimum 1,5 litra dziennie, również pod postacią herbat ziołowych. Cellulit tworzy się również z powodu nagromadzenia wody w organizmie, więc picie herbaty np. z pokrzywy korzystnie wpływa na zachowanie równowagi wodnej. Należy unikać nadmiernego spożywania alkoholu i palenia papierosów, ponieważ negatywnie wpływa to na kondycję skóry – osłabia włókna kolagenowe, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. Inną istotną kwestią jest regularna aktywność fizyczna, najlepiej minimum 30 minut ruchu dziennie, chociażby w postaci krótkiego spaceru. Bardzo pozytywny wpływ na kondycję skóry mają masaże – tradycyjne, specjalnym masażerem, prysznicem (ciepła woda na zmianę z zimną) czy masaż szczotką o grubym i sztywnym włosiu. Należy również pamiętać o odpowiednich kosmetykach do pielęgnacji. Bardzo dobrze zapobiega rozstępom olejek migdałowy, można go stosować podczas masażu, przyniesie to najbardziej optymalny efekt. Na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta kosmetyków zapobiegających powstawaniu rozstępów i cellulitu, warto dopasować odpowiedni produkt do naszych potrzeb i pamiętać o regularnym stosowaniu.

Zobacz sprawdzone sposoby: Jak można się pozbyć cellulitu z nóg?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia chłodnicze – co warto  o nich wiedzieć?
Urządzenia chłodnicze – co warto o nich wiedzieć?
Lokale gastronomiczne, ale również sklepy spożywcze i niektóre zakłady produkcyjne nie mogą działać bez podstawowego wyposażenia, jakim są urządzenia chłodnicze. […]
Ostatnie wpisy