Człowiek i styl

Co kupić przed narodzinami dziecka?

13 marca 2019

Pierwsze zakupy

Przyszedł ten moment, kiedy trzeba pomyśleć o skompletowaniu wyprawki dla dziecka. Zanim jednak pomyślimy o ubrankach i akcesoriach do pielęgnacji, musimy nabyć kilka bardzo ważnych rzeczy.

Co do spania?

Przede wszystkim należy wybrać łóżeczko. W sklepach dostępne są wolnostojące, lub w formie dostawki do łóżka rodziców. Wybór jest indywidualny, jednak wygodniejszą opcją zwłaszcza dla karmiącej mamy jest łóżeczko dostawiane. Potem należy wybrać materacyk. Dostępnych jest kilka rodzajów – lateksowe, piankowe, gryczane, kokosowe. Następny zakup to pościele.

Jedna z nich będzie służyła do spania w łóżeczku, druga np. https://nyks.pl/dla-dziecka/posciel-do-wozka będzie niezwykle przydatna w wózku. Prześcieradełka na gumkę też okaża się potrzebne. Najlepiej nabyć te nieprzemakalne. Będziemy potrzebować ich kilka na zmianę.

Spacery

Konieczny jest zakup wózka. Przyszli rodzice najczęściej wybierają 3w1 (gondola + spacerówka + nosidełko). Można jednak kupić osobno gondolę, a z wyborem spacerówki poczekać aż dziecko zacznie samodzielnie siadać.Na chłodniejsze dni przydaje się śpiworek. Kolejnym trafionym pomysłem są chusty i nosidełka. Sprawdza się nie tylko na spacery, ale i do użytku codziennego w domu. Są wygodne i bezpieczne dla rozwoju dziecka.

Akcesoria higieniczne

Możemy wybrać przewijak nakładany na łóżeczko, lub w komplecie ze stojakiem i półkami. Niezbędna będzie również wanienka. Tutaj podobna sytuacja – można kupić wanienkę razem ze stojakiem. Wszystko zależy od tego, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca na wszystkie dziecięce gadżety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *