Co robić gdy bateria w laptopie odmówi nam posłuszeństwa?

Co robić gdy bateria w laptopie odmówi nam posłuszeństwa?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po wielu latach użytkowania, bateria od laptopa traci swoje pierwotne właściwości. Zaczyna trzymać coraz krócej, wymagając częstszego podłączania komputera do źródła prądu sieciowego. Jest to niewygodne zwłaszcza wtedy, gdy często wyjeżdżamy z naszym sprzętem i musimy używać go w drodze. Zdarza się też, że taki słabnący akumulator w ogóle odmówi współpracy. Najczęściej dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie, np. gdy jesteśmy na wyjeździe służbowym.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zauważając symptomy opisane wyżej nie powinniśmy czekać w nieskończoność. Słabnąca bateria daje nam wyraźny sygnał, że już czas na wymianę. Dlatego czym prędzej poszukajmy nowego bądź zamiennego akumulatora, który ponownie da nam swobodę korzystania z komputera. Pamiętajmy, że nie możemy zakupić zupełnie dowolnego produktu, ponieważ do każdego modelu pasuje inna bateria. Jeśli mamy na przykład laptop Samsunga, baterii do swojego komputera szukajmy tutaj: https://przenosne.pl/pol_m_Baterie_Baterie-do-laptopow_Samsung-279.html.

Co zrobić przy nagłej awarii?

Mając laptop ze słabym akumulatorem zawsze zabierajmy ze sobą w podróż ładowarkę sieciową. Inaczej, gdy bateria nagle padnie, zostaniemy odcięci od wszystkich naszych danych. Na wyjeździe służbowym będzie to sytuacja katastrofalna. Niektórzy producenci zaimplementowali jednak procedurę awaryjną, która pozwoli jeszcze ożywić sprzęt na jakiś czas. Bateria do laptopa Lenovo może zacząć znów działać, jeśli naładujemy ją do pełna przy wyłączonym komputerze. Podłączmy więc przewód sieciowy i cierpliwie czekajmy. Akumulator powinien jeszcze wybudzić się z letargu i pozwolić na przynajmniej kilkadziesiąt minut pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak postawić domek na działce?
Jak postawić domek na działce?
Domek letniskowy to marzenie bardzo wielu osób, gdyż taki obiekt idealnie nadaje się do zamieszkania w trakcie urlopowego relaksu. Gwarantuje […]
Ostatnie wpisy