Jaki sprzęt jest konieczny przy rehabilitacji?

Jaki sprzęt jest konieczny przy rehabilitacji?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia wykorzystywane przy rehabilitacji kręgosłupa

Rozwój medycyny sprawia, że lekarze są w stanie wyleczyć coraz więcej urazów oraz schorzeń. Chociaż zabiegi przeprowadzane na sali zabiegowej lub operacyjnej pomagają usunąć źródło problemu, żeby szybko powrócić do pełnej sprawności, konieczna jest fachowa rehabilitacja.

Prawidłowo przeprowadzona powinna odbywać się pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego fachowca oraz przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Przykładowo w schorzeniach kręgosłupa doskonale sprawdza się drabinka rehabilitacyjna Backstretcher. Przyrząd ten pomaga zwiększyć przestrzenie międzykręgowe i wydatnie zmniejszyć ból kręgosłupa. Do rehabilitacji odcinka szyjnego kręgosłupa stosować można Neckstretcher. Aby kręgosłup przestał boleć, niezbędne jest otoczenie go mocnym gorsetem mięśniowym.

Do wypracowania mięśni stabilizujących kręgosłup wykorzystać można piłki lub taśmy rehabilitacyjne. Przydatne są również różnego rodzaju maty, na których można wykonywać zalecane przez rehabilitanta ćwiczenia.

Sprzęt pomocny w rehabilitacji innych części ciała

W zależności od potrzeb i rodzaju urazu można zdecydować się również na inny sprzęt do rehabilitacji. W specjalistycznych sklepach znaleźć można między innymi rowery stacjonarne czy wioślarze, które pomagają wzmocnić mięśnie kończyn górnych lub dolnych i przywrócić sprawność fizyczną. Osoby, które po ciężkich urazach od nowa uczą się chodzić, skorzystać mogą z profesjonalnych poręczy przeznaczonych do nauki chodzenia.

Jeśli ktoś przeszedł zabieg dłoni, powinien sięgnąć po tablicę do ćwiczeń manualnych, która pomaga poprawić chwyt i czucie. Urządzeń, które sprawdzają się podczas rehabilitacji jest wiele. Istotne jest, aby korzystać z nich w sposób rozsądny, najlepiej po konsultacji z rehabilitantem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się zabezpieczyć podczas wynajmu mieszkania?
Jak się zabezpieczyć podczas wynajmu mieszkania?
Można wymienić wiele powodów, dla których warto wynająć komuś mieszkanie. Najbardziej oczywistym z nich są korzyści finansowe. Jeśli myślisz o […]
Ostatnie wpisy