Dlaczego lepiej kupować żywność od lokalnych wytwórców, niż w supermarketach?

Dlaczego lepiej kupować żywność od lokalnych wytwórców, niż w supermarketach?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Półki sklepowe są pełne kolorowych, zachęcających towarów. Niestety wielkie napisy sugerujące ich ekologiczne pochodzenie niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Większość produktów jest nafaszerowana konserwującą chemią, szkodliwymi barwnikami, cukrem, syropem glukozowo-fruktozowym oraz solą. Spożywanie tego typu żywności jest prostą drogą do całego szeregu schorzeń związanych z układem pokarmowym, podwyższonym ciśnieniem, cholesterolem, czy nawet nowotworami. Chcąc odżywiać się zdrowiej, warto sięgać po produkty regionalne wytwarzane z dużo większą pieczołowitością przez naszych rodzimych producentów.

Zalety żywności pochodzącej z lokalnej produkcji

Wielu osobom wartościowe jedzenie z lokalnych gospodarstw kojarzy się z wysoką ceną. Prawda jest jednak taka, że kwota, którą musimy zapłacić za dany towar, jest najlepszą wykładnią dla jego jakości. Regionalni producenci przykładają bardzo dużą uwagę do doboru poszczególnych surowców, co przekłada się na doskonałe efekty. Takie produkty spożywcze są smaczniejsze, naturalne, bogatsze w najróżniejsze składniki odżywcze i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Ponadto kupując artykułu lokalne, wspieramy krajową gospodarkę, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia śladu węglowego. Jest to spowodowane skróceniem łańcucha dostaw, jak również bardziej zrównoważonymi procesami wytwarzania niż w przypadku masowych produkcji na ogromną skalę. Stawiając na taką żywność, zyskują nasze ciała, ale także wzbogaca się rodzimy przemysł, a to z kolei bezpośrednio oddziałuje na poziom życia lokalnej społeczności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt z zakresu IT przyda się w każdym biurze?
Jaki sprzęt z zakresu IT przyda się w każdym biurze?
Biuro to miejsce, gdzie praca jest ściśle uzależniona od nowych technologii. Nowoczesna komputeryzacja sprawiła, że współczesne biura nie obędą się […]
Ostatnie wpisy