W jakich zawodach są wymagane psychotesty?

W jakich zawodach są wymagane psychotesty?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego w niektórych zawodach trzeba zrobić psychotest, zanim otrzyma się pracę? Pewne sektory pracy zatrudniają wyłącznie osoby opanowane, które nie ulegają emocjom. Istotne jest także szybkie reagowanie bez utraty nawet w małym stopniu koncentracji. Niektórzy specjaliści mają tak odpowiedzialną pracę, że od ich reakcji czy działania zależne jest czyjeś zdrowie lub nawet życie. Aby sprawdzić odpowiednie kwalifikacje takich ludzi, potrzebny jest psychotest.

Rodzaje badań

Skierowanie na badanie psychologiczne wystawia pracodawca albo lekarz medycyny pracy. Dzięki nim można sprawdzić, czy dana osoba jest kreatywna, czy ma koncentrację, czy radzi sobie ze stresem itd. Gdzie można przejść takie badanie? Psychotesty Opole, czy placówka w innym mieście z pewnością zapewnią nam fachową pomoc w tej dziedzinie. Sam przebieg badań jest zależny od zawodu, który będziemy wykonywali w przyszłości lub już wykonujemy. Najczęściej składa się ono z dwóch części: sprawnościowej oraz testowej. Podczas pierwszego etapu sprawdza się szybkość reakcji, koordynacji wzrokowo-słuchowej oraz poziom koncentracji. Drugi etap sonduje naszą osobowość. odporność na stres i sprawność intelektualną. Poza tym ma też miejsce rozmowa z psychologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać listwy elewacyjne w swoim projekcie?
Jak wykorzystać listwy elewacyjne w swoim projekcie?
Elewacja to termin używany do opisania zewnętrznych ścian budynku. Określa się ją również mianem fasady. Elewacja może być wykonana z […]
Ostatnie wpisy