Dietetyk – jego zakres obowiązków i nieodzowna pomoc w zdrowym odżywianiu

Dietetyk – jego zakres obowiązków i nieodzowna pomoc w zdrowym odżywianiu
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dietetyk to specjalista, który posiada wiedzę z zakresu żywienia człowieka, ale także obszarów takich jak: anatomia, biochemia, psychologia czy medycyna. Dietetyk odpowiada za prowadzenie terapii dietetycznej dopasowanej do potrzeb pacjenta. Każda grupa wiekowa wymaga innej opieki ze względu na specyficzne jej cechy. W związku z tym niektórzy specjaliści zajmują się wyłącznie opieką dietetyczną seniorów. Z taką ofertą można się zapoznać m.in. na poszczególnej witrynie https://rehasanka.pl/dietetyk-dla-seniorow/. Dzięki temu uwzględniają ich potrzeby, tryb życia, a także ograniczenia zdrowotne, które pojawiają się wraz z wiekiem. Ponadto ta grupa zawodowa odpowiada za zachęcanie pacjentów do zmiany nawyków żywieniowych, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej czy wspomaganie leczenia wielu chorób za pomocą zbilansowanego planu żywienia.

Za co odpowiada dietetyk?

Specjalista może badać produkty żywnościowe oraz ich obróbkę pod względem ich jakości i walorów zdrowotnych. Weryfikuje wpływ konkretnych artykułów na ludzki organizm, biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia i tryb życia pacjenta. Dopasowuje grupę produktów do preferencji żywieniowych, jak i potrzeb, chorób, stylu życia, celów. Wszystkie te zadania podejmuje na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu, który pozwala mu stworzyć prawidłowy plan żywieniowy w oparciu o uzyskane dane. Dietetyk nie tylko pomaga schudnąć czy wprowadzić zdrowe nawyki, ale również wspiera w procesie zwiększania masy ciała czy zapobiega niedożywieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, żeby osoby niewidome mogły korzystać z komputera?
Co zrobić, żeby osoby niewidome mogły korzystać z komputera?
Korzystanie z komputera przez osoby niedowidzące jest znacznie utrudnione, ale dzięki programom powiększającym obraz zazwyczaj możliwe. Sytuacja komplikuje się w […]
Ostatnie wpisy