Co spakować, gdy jedziemy z psem w podróż?

Co spakować, gdy jedziemy z psem w podróż?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się w podróż, musimy zadbać o bardzo wiele kwestii. Jeśli towarzyszy nam w niej nasz pupil, lista spraw, o których trzeba pomyśleć znacznie się wydłuża. Od tego, jak zadbamy o jego komfort, zależy w sporej mierze, czy podróż minie nam przyjemnie, czy też nie. Oczywiste jest, że należy zatroszczyć się w pierwszej kolejności o wygodne siedzisko dla naszego pupila. Świetnie sprawdzą się do tego koce dla psa. Dzięki nim zwierzak będzie mógł ułożyć się w komfortowej dla siebie pozycji, co pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie.

Z psiakiem jak z dzieckiem

Podróż, zwłaszcza daleka, rządzi się swoimi prawami. Siedzenie bez możliwości zmiany pozycji przez dłuższą chwilę sprzyja wychładzaniu się organizmu. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza właściciele małych psów. Dodatkowe, cieplejsze ubranka dla yorka lub chihuahua to coś, co koniecznie powinno znaleźć się w torbie podróżnej każdego troskliwego opiekuna czworonoga. Nie można zapominać o posiłkach. Najedzony pies to pies szczęśliwy. Aby zrekompensować w pewnym stopniu pupilowi trudy podróży, warto sięgnąć po jego ulubione jedzenie. Dodatkowo psiak na pewno będzie w znacznie lepszym humorze, jeśli co jakiś czas dostanie przekąskę, która odwróci jego uwagę od braku możliwości opuszczenia pojazdu. Należy też pamiętać o tym, że po pewnym czasie, w samochodzie może się naszemu pupilowi po prostu nudzić. Aby temu zapobiec, dobrze jest zapakować ulubione psie maskotki. Świetnym pomysłem jest też robienie krótkich przerw w podróży. Ucieszą one zarówno czworonoga, jak i innych pasażerów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do podróży kamperem?
Jak przygotować się do podróży kamperem?
Planowanie podróży kamperem zaczyna się na długo przed wyruszeniem w drogę. Możesz zaoszczędzić sobie wielu kłopotów, myśląc o rzeczach, które […]
Ostatnie wpisy