Człowiek i styl

Co ubierać zamiast skarpetek?

22 lipca 2019

Nieodpowiedni ubiór stóp potrafi zrujnować nawet najbardziej dopracowaną pod innymi względami stylizację. Zbyt długie lub grube skarpetki założone do eleganckich butów będą wyglądały mało estetycznie, z kolei do spódniczki mini można sobie pozwolić na większe szaleństwo, niż najzwyklejsze białe skarpetki sięgające za kostki. W sklepach dostępnych jest wiele różnych opcji, takich jak zakolanówki, rajstopy i pończochy, które będą dobrym wyborem do wieczorowej stylizacji. Do codziennych ubiorów z butami poniżej kostki, takimi jak baleriny, sprawdzą się z kolei krótkie stopki, które nie będą przyciągać nadmiernej uwagi.

Ile zamienników skarpet powinnyśmy mieć w szufladach?

Aby nie towarzyszył nam zbędny niepokój i myśli, że nie będziemy miały się w co ubrać, najlepiej jest posiadać przynajmniej po dwie pary z każdej stosownej dla nas kategorii. Częste chodzenie w tych samych stopkach może je szybko zniszczyć, gdyż nie leżą luźno na stopie, lecz są obcisłe i podatne na rozciąganie i dziurawienie. Zwłaszcza stopki wykonane z przezroczystych materiałów, podobnych do rajstop, powinny być traktowane z ostrożnością – nie potrzebujemy szuflady pełnej znoszonej bielizny.

Warto więc posiadać kilka par, nawet takich samych stopek. Pończochy i rajstopy wiążą się z tym samym ryzykiem, często pojawiają się w nich dziury, tzw. oczka. Bardziej wytrzymałe od nich są zakolanówki, które nie są przezroczyste, lecz warto posiadać przynajmniej dwie różne wersje kolorystyczne, na przykład szare do jasnych spódnic i czarne do ciemnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *