Człowiek i styl

Przeprowadzka od A do Z, czyli z jakich etapów powinna się składać?

2 lutego 2020

Przenosiny do nowego domu, mieszkania lub siedziby (w przypadku firmy) to proces dosyć skomplikowany. Dzieli się on na etapy i wymaga zawsze metodycznego podejścia oraz stosowania się do konkretnych zasad. W przeciwnym razie możemy zapomnieć o szybkim i sprawnym przewiezieniu wszystkich rzeczy. Osoby nie mające czasu na samodzielne zorganizowanie przenosin mogą z powodzeniem skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Jeśli interesują nas tego rodzaju kompleksowe przeprowadzki Poznań jest miastem, w którym bez większego problemu znajdziemy pomoc. 

Odpowiednie zabezpieczenie mienia to podstawa

Pierwszym etapem przeprowadzki powinno być pozbycie się wszelkich rzeczy, które nie są nam już do niczego potrzebne (ubrania, sprzęty, książki itp.). Można je wyrzucić, sprzedaż albo oddać komuś za darmo. Kolejną niezbędną czynnością jest posortowanie przedmiotów przeznaczonych do przewiezienia pod względem pomieszczeń, w których mają się znaleźć w nowym lokum. Najlepiej popakować je w kartony i opatrzyć odpowiednim podpisem. W trakcie pakowania nie zapomnijmy o zabezpieczeniu poszczególnych rzeczy poprzez ich owinięcie folią bąbelkową i folią stretch. Dotyczy to w szczególności elementów delikatnych, podatnych na uszkodzenia mechaniczne, czyli np. wyrobów szklanych, elektroniki czy naczyń. Obowiązuje jedna kluczowa zasada – niemieszanie przedmiotów ciężkich z lekkimi. Oto kolejne etapy:

– wymeldowanie się ze starego mieszkania

– skorzystanie z usług firmy transportowej w celu przewiezienia wszystkich pudeł i mebli

– rozmieszczenie rzeczy w nowym lokum – rozpoczynając od tych najważniejszych i największych, a kończąc na najmniej istotnych 

Jeśli chcemy, aby wszystkie powyższe czynności zrealizowała za nas profesjonalna firma przeprowadzkowa Poznań to jedno z miast, w których działa co najmniej kilkanaście takich podmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × dwa =