Czym powinny charakteryzować się dobre okulary przeciwsłoneczne?

Czym powinny charakteryzować się dobre okulary przeciwsłoneczne?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek w okresie letnim. Służą bowiem do optymalnej ochrony oczu przed negatywnym działaniem silnych promieni słonecznych. Bez nich nie tylko jesteśmy narażeni na poważne problemy z koncentracją wzroku, ale również na zwiększone ryzyko wystąpienia groźnych chorób, takich jak choćby zaćma czy zapalenie spojówek. Mnóstwo zróżnicowanych pod względem designu okularów przeciwsłonecznych posiada w swojej ofercie salon optyczny dostępny pod adresem https://medaroptyk.pl/.

Zestaw porządnych filtrów to absolutna podstawa

Dobre okulary przeciwsłoneczne wyróżniają się przede wszystkim posiadaniem filtra UV o mocy minimum 400, który wyjątkowo skutecznie pochłania szkodliwe promieniowanie. Informacje o nim są zazwyczaj nadrukowane na oprawce, ewentualnie naklejone na jedną z soczewek. Oprócz tego pożądane są dwa dodatkowe filtry – polaryzacyjny oraz fotochromowy. Ten pierwszy odpowiada za neutralizację odblasków naturalnego światła i jednocześnie wyostrzenie obrazu (lepszy kontrast, bardziej nasycone kolory itp.). Przydaje się zwłaszcza w trakcie jazdy autem i uprawiania zimowych dyscyplin sportowych. Drugi z kolei ma głównie za zadanie korygowanie danej wady wzroku, ale przy okazji ułatwia widzenie w warunkach zbyt intensywnego bądź niewystarczającego oświetlenia. Kolejna rzecz charakteryzująca wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne to powłoka antyrefleksyjna nałożona na tylną część zamontowanych szkiełek, która zapobiega nieprzyjemnemu odbijaniu się światła od soczewek. Oprócz tego duże znaczenie ma obecność znaczka CE na oprawce, ponieważ świadczy o jej zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej w zakresie norm jakości i bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o kolor szkieł, to najlepiej sprawdzają się modele szare i brązowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne prezenty walentynkowe
Praktyczne prezenty walentynkowe
Walentynki to świetna okazja, by obdarować swoją drugą połówkę wyjątkowym prezentem. Warto przy tym postawić na unikalny podarunek, który zadowoli […]
Ostatnie wpisy