Podstawy higieny w salonie kosmetycznym

Podstawy higieny w salonie kosmetycznym
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym szczególnie ważne jest zachowanie właściwych zasad higieny. Zapewnią one bezpieczeństwo zarówno dla klientów, jak i pracowników. Wykonywanie różnych zabiegów na ciele sprawia, że wzrasta podatność na czynniki zewnętrze, bakterie oraz innego rodzaju drobnoustroje, które mogą powodować różne choroby i dolegliwości.

Dlaczego tak ważna jest troska o higienę w gabinecie kosmetycznym?

Podstawą utrzymania właściwego poziomu higieny jest częste i dokładne mycie rąk przez wszystkich pracowników, ponieważ to właśnie oni mają bezpośredni kontakt z ciałem pacjenta. Zapobiega ono stworzeniu warunków, w których na dłoniach rozwijałyby się wirusy i bakterie. Po umyciu dłonie powinny zostać odpowiednio zdezynfekowane za pomocą preparatu na bazie alkoholu, które można znaleźć na stronie https://beabeleza.pl/8245-dezynfekcja-i-higiena. Jeśli tylko to możliwe pracownicy powinni stosować rękawiczki ochronne zapobiegające bezpośredniemu kontaktu ze skórą.

W obecnie panującej sytuacji koniecznie jest także noszenie maseczek lub przyłbic zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusów podczas kichania lub kaszlu. Nie wolno zapomnieć także o utrzymywaniu właściwej higieny i czystości w całym salonie. Dezynfekcja miejsca pracy powinna być wykonywana po każdym pacjencie. Za pomocą odpowiednich środków powinno się wyczyścić fotel lub łóżko oraz najbliższe meble. Warto pamiętać, że czysty gabinet robi dobre wrażenie na klientach i zachęca do powrotu i skorzystania z innych zabiegów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tunika, sukienka czy spódniczka?
Tunika, sukienka czy spódniczka?
Współczesne kobiety pragną nie tylko atrakcyjnie wyglądać, ale także czuć się swobodnie i wygodnie podczas wykonywania codziennych czynności zawodowych i […]
Ostatnie wpisy