Co warto wiedzieć o czyszczeniu odgrzybianiu klimatyzacji?

Co warto wiedzieć o czyszczeniu  odgrzybianiu klimatyzacji?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja to urządzenie, które pojawia się w coraz większej ilości domów i jest już prawie w każdym samochodzie. Wielu z nas nie wyobraża sobie podróży bez tego dającego kilka chwil wytchnienia w gorące dni sprzętu. Zarówno w aucie, jak i w domu oddychamy powietrzem przepływającym przez klimatyzator wyposażony w rozmaite filtry. By móc cieszyć się przyjemnym chłodem, musimy jednak pamiętać o regularnym odgrzybianiu takiej instalacji. Wdychanie tego typu zarodników może mieć bardzo przykre konsekwencje dla zdrowia.

Preparaty, w które warto się wyposażyć

O ile producenci klimatyzatorów domowych często informują nas o konieczności regularnego czyszczenia urządzeń, o tyle sprzedawcy samochodów nie mają tego w zwyczaju. W pojazdach spędzamy jednak mnóstwo czasu, więc sami powinniśmy o to zadbać. Substancje do czyszczenia klimatyzacji zazwyczaj produkują firmy, które oferują także środki do czyszczenia dpf, oleje, czy też płyny do spryskiwaczy. Szukajmy preparatów dobrej jakości, które nie są trudne w użyciu. Aplikacja takiego czyścika klimatyzacji przeważnie polega na wpuszczeniu za pomocą specjalnej rurki pianki do systemu wentylacyjnego. Następnie musimy odpalić instalację chłodzącą i wysiąść z samochodu na kilkanaście minut. Po tym czasie już sam zapach sprawi, że poczujemy niesamowitą świeżość. Poza tym koniecznie trzeba pamiętać o wymianie filtrów powietrza w kabinie. Takie zabiegi wykonywane raz na jakiś czas nie kosztują zbyt wiele oraz nie zajmują dużo czasu, a mogą zaoszczędzić nam przykrych problemów zdrowotnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się robi pierścionki?
Jak się robi pierścionki?
To jak się robi pierścionki stanowi niezwykle ciekawy temat. Najważniejszym elementem, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego zakładu złotniczego, […]
Ostatnie wpisy