Finanse i rynek

Co warto wiedzieć o leasingu samochodów osobowych?

17 czerwca 2019

Leasing samochodów osobowych to popularny sposób zyskanie nowego pojazdu, nawet bez posiadania wkładu własnego. Z tej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Warto poznać zasady leasingu by wiedzieć, na jakiej zasadzie odbywa się użytkowanie takiego samochodu wziętego w leasing.

Zasady leasingu

Leasing to rodzaj umowy, na mocy której pojazd lub maszyna trafia w ręce użytkownika (leasingobiorcy), jednak w świetle prawa do czasu zakończenia umowy i spłaty pojazdu, jest własnością leasingodawcy. W zamian za możliwość użytkowania pojazdu, leasingobiorca pokrywa ustalone w umowie raty. Leasing daje możliwość zyskania nowego pojazdu bez wkładu własnego lub przy wkładzie niewielkim, dzięki czemu nie trzeba wiązać swojego kapitału. Jest elastyczną umową, która pozwala po kilku latach skorzystać z nowej opcji leasingowej na całkiem inny pojazd. Leasing daje ponadto możliwość rozliczenia podatku VAT.

Z jakiej oferty leasingowej warto korzystać?

Poszukując odpowiedniej oferty leasingowej, należy sprawdzić warunki oferowane przez leasingodawcę. Należy spotkać się z doradcą, który może dobrać indywidualną ofertę do potrzeb klienta. Dzięki temu uda się optymalnie dostosować wysokość rat do możliwości leasingobiorcy. W poszukiwaniu atrakcyjnej oferty warto sprawdzić dostępne usługi na https://ajbfinance.pl/leasing/bez-bik-krd/. Należy podkreślić, że leasing może być dostępny również dla osób posiadających negatywną historię w BIK czy KRD – liczy się bowiem nie tyle negatywna historia, ile realne możliwości spłaty rat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *