Co zrobić, żeby osoby niewidome mogły korzystać z komputera?

Co zrobić, żeby osoby niewidome mogły korzystać z komputera?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z komputera przez osoby niedowidzące jest znacznie utrudnione, ale dzięki programom powiększającym obraz zazwyczaj możliwe. Sytuacja komplikuje się w przypadku osób, które całkowicie utraciły wzrok lub urodziły się już bez tego istotnego zmysłu. Jednakże nowoczesna technologia poszła znacząco do przodu i już od kilku lat w rynkowej ofercie znajdują się rozwiązania, które eliminują ten problem i pozwalają niewidomym na sprawną pracę z komputerem.

To przydatne w szkole, na studiach i w pracy zawodowej

Dlatego warto zainwestować w takie urządzenia, jak np. to ze strony http://sklep.altix.pl/pl/monitory-i-notatniki-brajlowskie, czyli monitory brajlowskie oraz notatniki. Przenoszą one tekst w taki sposób, że osoba niewidoma może go bez problemu odczytać przy pomocy palców, pozwalają również na zapis i odtwarzanie, a wiele z nich ma także bardziej rozbudowane funkcje, które tworzą z nich odpowiedniki kieszonkowych komputerów lub tabletów.

O ile monitor brajlowski służy jedynie do odczytu tekstu, który przesuwa się po kawałku, żeby dawało się go swobodnie odczytać w formacie dotykowym, o tyle notatniki mają wiele skomplikowanych funkcji. Mogą służyć między innymi do przesyłania danych pomiędzy różnymi osobami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile pieniędzy potrzeba na otwarcie własnego biznesu?
Ile pieniędzy potrzeba na otwarcie własnego biznesu?
Polska gospodarka od kilkunastu lat nieustannie się rozwija, stwarzając dobre warunki do otwierania nowych firm. Często decydują się na to […]
Ostatnie wpisy