Coaching – co to jest?

Coaching – co to jest?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trener personalny może zmienić życie drugiego człowieka, powinien posiadać dużą charyzmę i moc przekonywania. Działa podobnie jak psycholog, podnosi na duchu, radzi jak zmienić swoje zwyczaje i nawyki, ale nie musi mieć ukończonej szkoły. Właściwie każdy może zostać trenerem, powinien jednak mieć świadomość, że to odpowiedzialne zajęcie i ciężka praca.

Czym jest coaching?

Trenerzy, którzy inaczej nazywani są coachami, doradzają swoim klientom, jak się rozwinąć. Rozwój osobisty może dotyczyć życia prywatnego lub zawodowego. Coaching stawia na poznanie swoich wad, zrozumienie ich i zaakceptowanie. Większy nacisk kładzie się jednak na zalety, czyli na własne zasoby, które drzemią w każdym człowieku. Poznanie zalet pozwoli rozwinąć skrzydła, zająć się tym, w czym klient jest dobry. Może to dotyczyć pracy zawodowej, prowadzić do założenia własnego biznesu. Trener personalny pomaga też wyjść ze strefy komfortu, podjąć nowe wyzwania, znaleźć dobrego partnera lub grupę przyjaciół z podobnymi zainteresowaniami. Niektóre osoby zmieniają całe swoje życie, zaczynają trenować, odchudzają się, zmieniają pracę i znajdują bratnią duszę. Trener personalny powinien mieć dużo empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, a wiedza specjalistyczna z psychologii pomoże w pracy z ludźmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Istotne wyposażenie, które powinna posiadać każda świeżo upieczona mama
Istotne wyposażenie, które powinna posiadać każda świeżo upieczona mama
Będą takie chwile, kiedy w domu panuje nieład, a Ty czegoś potrzebujesz, ale trudno to znaleźć. Jest to jeszcze trudniejsze, […]
Ostatnie wpisy