Czego należy użyć podczas tworzenia brukowanej drogi?

Czego należy użyć podczas tworzenia brukowanej drogi?
modna-wiedza
Budowa
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak układać kostkę brukową? Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować się do tego zadania, pamiętając o przestrzeganiu kolejności poszczególnych etapów. Wcześniej należy wypożyczyć zagęszczarkę, a w przypadku większych powierzchni gruntu, do usunięcia niezbędna jest koparka. Do pomiaru terenu przyda się niwelator lub długi metr, a w czasie pracy stosowane są podstawowe narzędzia, takie jak grabie, taczki, szpadla, miotły, poziomica, łata. Układanie kostki brukowej składa się z następujących etapów – wyznaczenia nawierzchni, profilowania terenu, podbudowy pod materiał, obrzegowania, podsypki, właściwego układania, spoinowania oraz zagęszczenia terenu.

Etap spoinowania

Po ułożeniu kostki następuje czas na spoinowanie, czyli precyzyjne wypełnienie szczelin pomiędzy kostkami. Poprawne wykonanie spoinowania ułatwia wzajemną współpracę kostek, dając stateczną i monolityczną nawierzchnię. Do wypełnienia wykorzystywane są również specjalne produkty, w tym wręcz idealna jest fuga żywiczna do kostki brukowej, która cechuje się zarówno wysoką wytrzymałością mechaniczną, jak i wodoodpornością. W ten sposób zapewnia stabilną i trwałą nawierzchnię, mimo działania szkodliwych czynników atmosferycznych czy intensywnej eksploatacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Duże okna – czym je ozdobić?
Duże okna – czym je ozdobić?
Aranżacja wnętrz to sprawa niełatwa. Trzeba posiadać zmysł estetyczny i umiejętność zestawiania ze sobą różnych, czasami na pozór sprzecznych elementów. […]
Ostatnie wpisy