Czy każdy przedsiębiorca musi mieć kasę fiskalną?

Czy każdy przedsiębiorca musi mieć kasę fiskalną?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców, na których został nałożony obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Tego typu elektroniczne urządzenie służy przede wszystkim do rejestrowania obrotu (czyli jego zapisu) oraz kwot podatku należnego z każdej sprzedaży. Chodzi głównie o transakcje realizowane przez osoby prywatne – np. podczas robienia zakupów w sklepie, korzystania z usługi prawnej czy kupowania biletu w autobusie. Przedsiębiorcy wyjątkowo często wybierają kasy Posnet, charakteryzujące się doskonałą jakością wykonania i dużą funkcjonalnością. 

Sprzęt niezbędny w niemal każdy sklepie i zakładzie usługowym

Kasa fiskalna nie jest obecnie wymogiem jedynie w przypadku przedsiębiorców i rolników, u których kwota obrotu nie przekracza 20 000 złotych. Zwolnienie z obowiązku jej posiadania nie dotyczy natomiast m.in. dostawców gazu ziemnego, a także sprzedawców artykułów spożywczych i przemysłowych, części motoryzacyjnych (elementów silników i innych podzespołów, przyczep, naczep itp.), urządzeń RTV i AGD, wód perfumowanych i toaletowych, alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz sprzętu fotograficznego. Ponadto z kasy muszą korzystać: 

– taksówkarze i inni przewoźnicy (np. kierowcy autobusów czy busów)

– mechanicy samochodowi 

– właściciele zakładów wulkanizacyjnych

– osoby świadczące usługi prawne – o kasie fiskalnej dla prawnika możemy zapomnieć jedynie wtedy, gdy świadczymy usługi na odległość (porada online lub konsultacja telefoniczna)

– lekarze, dentyści, fryzjerki, doradcy podatkowi, pośrednicy nieruchomości, kosmetyczki oraz kosmetolodzy

– właściciele kantorów (tylko wówczas, jeśli usługa ta nie jest świadczona przez bank)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego lepiej kupować żywność od lokalnych wytwórców, niż w supermarketach?
Dlaczego lepiej kupować żywność od lokalnych wytwórców, niż w supermarketach?
Półki sklepowe są pełne kolorowych, zachęcających towarów. Niestety wielkie napisy sugerujące ich ekologiczne pochodzenie niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Większość […]
Ostatnie wpisy