Czy roboty zmienią naszą przyszłość?

Czy roboty zmienią naszą przyszłość?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że robotyka i sztuczna inteligencja w znaczącym stopniu mogą zmienić przyszłość ludzi. Nieustannie rozwijająca się wiedza i technika pozwala wykorzystywać roboty do coraz różniejszych czynności. Jednym z banalnych obowiązków domowych, którego wykonanie możemy im powierzyć, jest np. odkurzanie. Nowoczesne maszyny odkurzające można zaliczyć do takich urządzeń. Warto zwrócić też uwagę na współczesne modele aut marki Tesla, umożliwiają one poruszanie się samochodem bez ingerencji kierowcy — są to swego rodzaju roboty. Dostępne są także swojego autonomiczne maszyny rolnicze, które potrafią zbierać owoce czy warzywa, pakować i paletyzować produkty spożywcze. Urządzenia te potrafią zadziwić człowieka swoimi funkcjami, a to dopiero początek ery robotyzacji. W jakich jeszcze działaniach mogą one zastąpić ludzi?

Automatyzacja produkcji

Obszarem będącym polem do popisu dla robotów jest przemysł. Aktualnie w wielu dziedzinach dąży się do powierzania im coraz większej ilości pracy. Ich zadaniem jest minimalizacja czasu potrzebnego na wprowadzenie nowego produktu na rynek. Wykorzystuje się do prac produkcyjnych, umieszczają one elementy na przenośnikach, a czasem także ściągają. Właściwe oprzyrządowanie daje im również możliwość śledzenia komponentów. Sporym zainteresowaniem cieszą się też roboty przemysłowe stosowane na malarniach, ich zaletami jest wysoka wydajność i szybkość pracy. Zatem nic w tym dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na zakup takich maszyn. W sieci znajduje się wiele przedsiębiorstw konstruujących je i przygotowujących do działania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega transport medyczny?
Na czym polega transport medyczny?
Transport medyczny związany jest z przewiezieniem pacjenta przy pomocy pojazdu sanitarnego do innego punktu medycznego, w którym będzie on mógł […]
Ostatnie wpisy