Czym charakteryzuje się profesjonalny sprzęt e-sportowy?

Czym charakteryzuje się profesjonalny sprzęt e-sportowy?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

E-sport staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, a to powoduje, że oprócz znaczenia rozrywkowego wiele osób zaczyna się nim zajmować profesjonalnie. Wzrost zawodowych graczy powoduje z kolei, że zwiększa się oferta sprzętu przeznaczonego do uprawiania tej dyscypliny. Wybierając dla siebie poszczególne wyposażenie, warto pamiętać, czym się kierować. Jakie cechy spełnia zatem profesjonalny sprzęt e-sportowy?

Dokładność i szybkość

Większość e-sportowców zgodnie twierdzi, że granie na komputerze możliwe jest tylko na desktopie. Laptopy są zbyt wolne, a tym samy nieopłacalne finansowo. Niektórzy korzystają z nich jednak, ponieważ cenią sobie mobilność, która możliwa jest do osiągnięcia wyłącznie z przenośnym sprzętem. Wracając jednak do komputerów stacjonarnych, to należy zwrócić uwagę na jakość kilku jego elementów. Pierwszym z nich jest karta graficzna, która powinna posiadać jak największą rozdzielczość, by zapewnić wyraźny i dokładny obraz. Na jej podstawie należy wybrać monitor. Jego podstawowym parametrem jest częstotliwość odświeżania obrazu. Doskonale spełnia to założenie monitor 144Hz. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy monitor nadąża za dynamicznym prowadzeniem gry. Dobrej jakości sprzęt radzi sobie z tym doskonale. Profesjonalne urządzenie gamingowe, w tym wypadku monitor, gwarantuje zatem optymalną ostrość, płynność i jakość obrazu. Sprzętu dedykowanego zawodowcom najlepiej szukać w ofercie firm zajmujących się produkcją dla e-sportu, ponieważ dbają one o udoskonalanie parametrów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich udogodnień można ograniczyć nasłonecznienie w naszym domu?
Za pomocą jakich udogodnień można ograniczyć nasłonecznienie w naszym domu?
Lato jest jedną z najbardziej wyczekiwanych pór roku. Niestety nadmierne promieniowanie słoneczne bywa sporym problemem w tym czasie. Dzieje się […]
Ostatnie wpisy