Czym się różni pisanie piórem od pisania długopisem?

Czym się różni pisanie piórem od pisania długopisem?
modna-wiedza
Hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach pisanie odręczne staje się coraz rzadziej używane. Wszelkie notatki, dzienniki, kalendarze przenosimy do komputera lub telefonu. Jest to szybkie i wygodne, jednak pismo ręczne znacznie bardziej angażuje umysł. Osoby piszące długopisem lub piórem robią to znacznie uważniej niż ci, którzy robią to za pośrednictwem klawiatury. Mniejsze lub większe notatki warto od czasu do czasu zapisywać na papierze tradycyjnymi przyrządami piśmienniczymi.

Jakie są wady i zalety długopisu?

Pisanie długopisem jest zazwyczaj szybsze niż piórem. Dlatego długopisu najczęściej używamy do sporządzania niewielkich, jednozdaniowych notatek. W tym narzędziu pisarskim mamy wkład z tuszem, który w kontakcie z papierem szybko zasycha, co jest oczywiście zaletą. Rzadziej rozmazujemy nasze pismo, gdy używamy długopisu. Niestety podczas takiego notowania musimy mocniej niż w przypadku pióra docisnąć końcówkę do papieru. Długopis bardzo często posądzany jest o pogarszanie charakteru pisma.

Czy pióro wieczne jest lepsze od długopisu?

Z drugiej zaś strony mamy pióra, które pomagają poprawić wygląd kreślonych przez nas liter. Pisząc piórem, mniej męczą się ręce. Robimy to bowiem wolniej i znacznie lżej naciskamy stalówką papier. Takie pisanie wymaga od nas większego skupienia, aby nie rozmazać atramentu, który w przeciwieństwie do tuszu z długopisu wolniej zasycha. Zastanawiając się nad zakupem najlepszego pióra dla siebie, warto wybrać dobrej jakości przyrząd do pisania, np. pióra wieczne waterman, jedne z najpopularniejszych i najlepszych w swojej klasie.

Niezależnie od wyboru, dobrze jest zaopatrzyć się w najlepsze długopisy lub pióra. Szeroki wybór tych przyrządów, a także innych akcesoriów, jak tusze i atramenty, można znaleźć w https://www.piszesz.pl/. Pisanie ręczne warto traktować jako odskocznię i ciekawy sposób na odpoczynek. Można również zacząć naukę kaligrafii, która może przynieść sporo radości i satysfakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wynajem auta – opłacalne rozwiązanie w wielu sytuacjach
Wynajem auta – opłacalne rozwiązanie w wielu sytuacjach
Polacy jeżdżą samochodami różnej klasy. Dużą część z nich stanowią jednak starsze nie zawsze w pełni sprawne auta. Mieszkańcy dużych […]
Ostatnie wpisy