Czym ugościć przybyłych na komunię?

Czym ugościć przybyłych na komunię?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna oprawa uroczystości komunijnych wygląda zupełnie inaczej niż komunie sprzed lat. Zmieniły się pomysły, możliwości finansowe oraz gusta Polaków. Dziś coraz częściej rodzice robią wszystko, by dzień Pierwszej Komunii Świętej miał iście magiczną oprawę, którą goście zapamiętają na długo.

Nowy zwyczaj: poczęstunek na start dla gości komunijnych

Bardzo ciekawą formą przywitania gości, którzy na komunię dziecka przybyli z różnych regionów Polski, jest tzw. słodki start, czyli poczęstowanie ich czymś, co doda im energii i wywoła na twarzy uśmiech. Bardzo często są to cukierki, czekoladki czy tzw. pierniczki podziękowania dla gości. Tego typu pierniczki mogą być zwykłymi ciasteczkami, wypiekami z oprawą komunijną szykowanymi w cukierniach na specjalne zamówienie lub np. całkowicie jadalnymi pysznościami, wyglądającymi jak twarz dziecka umieszczona w pierniczku. Dekoracje jadalne cieszą się dużym uznaniem i naprawdę przyciągają oko.

Podziękowania i upominki

W poszukiwaniu oryginalnych podziękowań dla gości rodzice odwiedzają specjalistyczne cukiernie, jak np. https://www.cukierniareklamowa.pl/pl/c/Upominki-na-komunie/27, w których znaleźć można mnóstwo inspirujących pomysłów na podziękowania tradycyjne, ale podane w słodkim stylu. Wiele cukierni zamienia się w czasie Pierwszych Komunii w prawdziwie artystyczne pracownie, które od rana do wieczora realizują najbardziej wymagające i często nietypowe pomysły rodziców. Są to poza pierniczkami również jadalne aniołki, serduszka, miniaturowe hostie czy gadżety ze zdjęciem dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są suche baseny i dlaczego warto je stosować?
Czym są suche baseny i dlaczego warto je stosować?
Suchy basen różni się od tradycyjnego tym, że zamiast wodą jest wypełniony kuleczkami. Jest również mniejszy, dzięki czemu można go […]
Ostatnie wpisy