Czym Yerba różni się od zwykłej zielonej herbaty?

Czym Yerba różni się od zwykłej zielonej herbaty?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew powszechnej opinii, obydwa napary bardzo różnią się od siebie. Już samo ich przyrządzanie wygląda całkowicie odmiennie. Lokalizacja powstania i upowszechnienia tych napojów również się rozmija, dla herbaty była to Azja, zaś dla Yerby Ameryka Południowa.

Yerba Mate

Pod tą nazwą kryje się napar z suszonych liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis A.St.-Hil.) do którego przyrządzenia wykorzystuje się specjalne naczynie (matero) wraz ze słomką do cedzenia naparu (bombilla). Przez porcję suszu przelewa się od 1 do 2 litrów wody w temperaturze ok 75 stopni Celsjusza. Występuje również w wersji zalewanej zimną wodą, pod nazwą Terere.

Zielona herbata

Przyrządzana z liści herbaty chińskiej (Camellia sinensis (L.) Kuntze) poddanej specjalnemu procesowi suszenia. Jedną porcję suszu można zaparzać do 3-4 razy, w zależności od odmiany. Temperatura wody to ok 80 stopni Celsjusza. Zawsze należy zaparzać ją ciepłą wodą.

Różnice

W systematyce roślin należą do różnych rzędów – Yerba to ostrokrzewowce, zaś herbata to wrzosowce.

Smak zielonej herbaty jest dla większości osób bez problemu akceptowalny, w przypadku Yerby bywa różnie. Wiele osób potrzebuje czasu by się do niego przyzwyczaić..

Zielonej herbaty na ok szklankę przypada 1 łyżeczka suszu, w przypadku Yerby, na takie same naczynie będzie to od 1/4 do 3/4 szklanki suszu.

Herbata jest parzona kilkakrotnie, zaś Yerba jest przelewana wodą w czasie picia.

Postaw na Yerbe

Obecnie nietrudno znaleźć w sieci sklep i informacje o Yerbie. Jeżeli jednak dopiero zaczynamy przygodę z przyrządzaniem naparu z ostrokrzewu, warto sięgnąć do specjalistycznych sklepów z profesjonalnym doradztwem, jak chociażby https://ellatinoshop.com/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co będzie potrzebne do wykonywania prac budowlanych poniżej poziomu wód gruntowych?
Co będzie potrzebne do wykonywania prac budowlanych poniżej poziomu wód gruntowych?
Wody gruntowe są naturalnie występującym zjawiskiem, które może jednak stanowić istotne zagrożenie, szczególnie w przypadku niektórych prac budowlanych. W związku […]
Ostatnie wpisy